Xbox One z aktualizacjami sprzętowymi

Xbox One doczeka się aktualizacji sprzętowych? Niewykluczone. Całkiem prawdopodobne wydaje się, że Microsoft pozwoli nam udoskonalić konsolę tak, jak miało to dotychczas miejsce w przypadku komputerów domowych.

Na konferencji Xbox Spring Showcase szef działu Xbox, Phil Spencer wygłosił przemówienie, w którym zapowiedział „innowację sprzętową”, która ma polegać na możliwości rozbudowy sprzętowej konsoli. Oznacza to, że nie będzie potrzeby kupna nowego sprzętu, a aktualizacje, dzięki nowym częściom, pozwolą nadążyć platformie za najnowszą technologią.

Na pewno takie posunięcie firmy z Redmond pozwoli Xbox One dogonić inne urządzenia dostępne na rynku – smartfony oraz komputery PC, które przez cały czas są rozwijane, podczas gdy konsole stoją w miejscu, a ich ulepszenie pojawia się przy okazji wejścia na rynek platform nowszej generacji.

Dzięki Uniwersalnej Aplikacji Windows działającej na Uniwersalnej Platformie Windows, nowe możliwości sprzętowe mają być kompatybilne wstecz i do przodu. Pozwoli to m.in. na zachowanie danych i biblioteki gier przy przejściu na nową generację. Co do Uniwersalnej Aplikacji Windows, to ma ona trafić na konsolę Xbox One niebawem, ale nie jest znana dokładna data, kiedy to nastąpi.

Wydaje się, że Phil Spencer bada grunt i trzeba czekać na kolejne informacje. Jedno jest pewne – będzie to bardzo innowacyjne posunięcie, które może zmienić całkowicie rynek konsol.  

 

Źródło: Polygon 

Źródło grafiki: Xbox 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...