Xiaomi Black Shark w Polsce

Xiaomi Black Shark w Polsce – gamingowy smartfon nadciąga

Mogliśmy się tego spodziewać, ale w końcu zostało to potwierdzone. Xiaomi Black Shark w Polsce jest już pewne, bo chińska firma zapowiedziała to na swojej stronie. Na rynku pojawi się więc kolejny, mocny telefon przeznaczony dla zapalonych graczy. Kiedy go zobaczymy?

Xiaomi Black Shark w Polsce

Już na 16 listopada zapowiedziano kolejne światowe wydarzenie, które będzie tym razem stało pod znakiem smartfona gamingowego. Do tej pory klienci, którzy chcieli posiadać Xiaomi Black Shark u siebie, a nie mieszkali w Chinach, musieli posiłkować się zamawianiem przez stronę internetową. Z tym wiązały się pewne problemy, ale dało się to zrobić. Niemniej o wiele łatwiej byłoby zrobić to w swoim kraju i wygląda na to, że już niedługo będziemy mieli taką możliwość.

Xiaomi Black Shark w Polsce

Nie wiadomo wprawdzie kiedy dokładnie będzie dostępne Xiaomi Black Shark w Polsce, ale jak donosi The Verge, nasz kraj nie będzie jedynym, gdzie pojawi się smartfon. Ogólnoświatowa premiera (choć to dziwne słowo, skoro smartfon już od dawna jest znany) ma odbyć się w 28 europejskich krajach. Oprócz Polski będą to między innymi Belgia, Finlandia, Portugalia, Hiszpania, Francja czy Niemcy i Czechy. Widać więc, że Xiaomi faktycznie próbuje zdominować światowy rynek smartfonów i wychodzi im to całkiem nieźle.

Black Shark od dawna utrzymuje się na szczycie smartfonów w comiesięcznych benchmarkach AnTuTu. Nie dziwne więc, że zainteresowanie telefonem jest duże. Ostatnio zapowiedziano jego nową wersję, a Black Shark Helo ma mieć nawet 10 GB RAM na pokładzie. Na nią przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, choć niewykluczone, że będzie to krócej, niż w przypadku podstawowej wersji. Przynajmniej byłoby to miłe ze strony Xiaomi, ale firma ma zapewne swoje plany w tej kwestii.

Wydarzenie zaplanowane na 16 listopada przyniesie głównie informacje o cenie oraz dostępności urządzenia. Niewykluczone, że będzie je można kupić jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Tajemnicą pozostaje oczywiście cena, która w przypadku wersji 6 GB RAM oraz 64 GB miejsca na dane, wynosi obecnie około 1850 złotych. Oczywiście to proste przeliczenie, więc w Polsce na pewno będzie ona wyższa. Miejmy nadzieję, że jednak nie przekroczy dwóch tysięcy.

Specyfikacja Black Shark

Xiaomi Black Shark w Polsce nie będzie miało jednak tak łatwo. Choć specyfikacja smartfona robi wrażenie, to konkurencja na rynku dalej jest gigantyczna. Sam wygląd urządzenia może niektórych odstraszyć, a pozycjonowanie jako gamingowy sprzęt też raczej nie pomoże. Warto jednak zwrócić na Black Shark uwagę, bo pod maską chowa się mały potwór. Ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630. Do tego wersje, które mają w sobie 8 GB RAM oraz do 128 GB miejsca na dane. Akumulator o pojemności 4000 mAh z możliwością szybkiego ładowania QuickCharge 3.0.

Do tego należy jeszcze doliczyć głośniki stereo oraz specjalny przycisk, który ma zwiększać wydajność urządzenia. Warto także wspomnieć o specjalnym systemie chłodzenia. Ten ma zapewnić bezproblemową pracę nawet przy dużych obciążeniach, a w przypadku gier mobilnych, te mogą być znaczne. O tym, ile przyjdzie nam zapłacić za urządzenie w Polsce, powinniśmy przekonać się już 16 listopada. Czyli niedługo.

Nowe smartfony, które także sprawdzają się w grach mobilnych, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Xiaomi Global Black Shark / The Verge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...