Konferencja Xbox X018

Konferencja Xbox X018 – nie było idealnie, ale…

Zdaje się, że na nowe zapowiedzi gier od Microsoft przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Konferencja Xbox X018 nie przyniosła żadnej rewolucji, ale pokazała jasno, że firma dalej chce się rozwijać. Szczególnie w kwestii swoich usług dla graczy, bo Game Pass staje się właśnie coraz ciekawsze.

Konferencja Xbox X018

Szumne zapowiedzi ze strony Microsoft, zdawały się być lekko przesadzone. Wprawdzie wczorajsze wydarzenie było interesujące, to nie dowiedzieliśmy się z niego wielu rzeczy, które nie były wcześniej podejrzewane. Wielka szkoda, że nie doczekaliśmy się nowych zapowiedzi prezentujących gameplay z Gears of War 5 czy wyczekiwanego Halo Infinity. Oba tytuły poznaliśmy przecież na tegorocznych targach E3 2018, ale widocznie firma nie miała jeszcze czego pokazać. Skończyło się więc na tym, co już dobrze znamy.

Konferencja Xbox X018

Sono postanowiło w tym roku nie organizować swojego wydarzenia pod koniec roku, bo zwyczajnie nie miałoby na nim nic nowego do pokazania. Microsoft zdecydował się jednak na coś innego, bo choć brakowało nowych IP, to jednak trochę nowości się pojawiło. Konferencja Xbox X018 stanęła głównie pod znakiem Game Pass. Usługa Microsoft zaczyna się pięknie rozrastać, a teraz niezdecydowani mogą ją wypróbować w cenie 1 złotego za miesiąc. Po tym czasie subskrypcja kosztowała będzie 40 złotych, co w sumie nie jest zbyt wygórowaną kwotą, jeżeli spojrzy się na dostępne tytuły.

Xbox X018 przyniosła informacje o kolejnych produkcjach, które dołączą do Game Pass. Wśród nich znajdą się gry, które z całą pewnością przyciągną nowych klientów. Do biblioteki trafi Sea of Thieves, a już w poniedziałek 12 listopada dodanie zostanie PUBG. Niedługo Game Pass poszerzy się jeszcze o Hellblade: Senua’s Sacrifice, Kingdom: Two Crown, a także Ori and the Blind Forest. Dodajmy do tego jeszcze Crackdown 3 oraz Ori and the Will of the Wisps, a robi się naprawdę interesująco. Kolejną informacją z konferencji Xbox X018 było to, że w końcu użytkownicy systemu iOS, będą mogli skorzystać z oficjalnej aplikacji powiązanej z usługą Microsoftu. Dzięki dostępności w App Store aplikacji Game Pass można kazać naszej domowej konsoli ściągać gry, kiedy jesteśmy poza domem.

Microsoft robi zakupy

Kolejnymi nowościami ze stajni Microsoft, jest to, że firma zdecydowała się na wykupienie kolejnych developerów. O tym, że portfolio giganta coraz mocniej się rozrasta, poinformowano już przy okazji E3, a teraz do tej listy można dopisać dwie duże firmy. Pierwsza z nich to Obsidian Entertainment, czyli zespół odpowiedzialny między innymi za Fallout: New Vegas czy Neverwinter Nights 2. To studio, które doskonale zna się na produkcjach RPG, więc niewykluczone, że już niedługo pojawi się nowy interesujący tytuł.

Microsoft zakupił także InXile Entertainment, które w swoim katalogu m.in. dwie części Wastelands oraz The Bard’s Tale. Innymi słowy, kolejny mocny gracz wyspecjalizowany w tytułach RPG. Niewykluczone, że Microsoft będzie chciało stworzyć coś sieciowego, ale oba studia mają mieć pełną niezależność, jeżeli chodzi o produkcje. Tak przynajmniej się mówi, bo wiadomo, że fani o wszystkim nie wiedzą. Niemniej dobrze, że Microsoft rozszerza swoje portfolio z producentami gier, bo to tylko działa na plus dla społeczności.

Myszka i klawiatura dla Xbox One

O tym, że konsola Microsoft zyska wsparcie dla klawiatury oraz myszki, poinformowano już jakiś czas temu. Teraz wiemy w których produkcjach będzie ona dostępna, a konkretniej, którzy developerzy zdecydowali się na dodatnie takiego wsparcia. Warto bowiem zaznaczyć, że to właśnie producent gry musi wyrazić chęć wprowadzenia tego dodatku w życie.

Tytuły obsługujące mysz i klawiaturę to: Bomber Crew, Children of Morta, DayZ, Deep Rock Galactic, Fortnite, Minion Master, Moonlighter, Strange Brigade, Vermintide 2, Vigor, Warface, Warframe, Wargroove, War Thunder, X-Morph Defense.

Ulepszenia na Xbox One

Konferencja Xbox X018 potwierdziła też to, co od dawna było wiadomo. Tytuły na konsoli wyglądają po prostu lepiej, niż u konkurencyjnego Sony. Potwierdziło się to w przypadku Red Dead Redemption 2, a i Battlefield 5 wygląda na Xbox One przepięknie. Daje to nadzieje na to, że ta generacja przyniesie jeszcze kilka wyjątkowych tytułów w takiej samej oprawie. Oczywiście prawdziwa rewolucja pojawi się wraz z przyjściem kolejnej generacji, ale niestety o tej nie padło podczas konferencji żadne słowo.

Dowiedzieliśmy się za to, że pojawi się DLC do Shadow of the Tomb Raider czy Forza 4. Dla lubiących tryb wieloosobowy dobrą informacją będzie to, że Cracdown 3 (premiera w połowie lutego) będzie wspierany przez chmurę Azure. To oznacza, że niezależnie od tego, czy gramy na Xbox One, One X czy PC, tytuł ma wyglądać tak samo. Konferencja Xbox X018 może nie należała do największych tego typu imprez w tym roku, ale widać, że Microsoft nie zamierza odpuszczać tematu gier. A to już coś.

Konsole, laptopy, PC-ty oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Microsoft / YouTube /

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...