mi4c 750x300 1

Xiaomi Mi 4c coraz bliżej

We wtorek ujawniony zostanie nowy Xiaomi Mi 4c i jak to w przypadku premier bywa, do sieci wyciekły kolejne informacje o smartfonie. Wyglądają na wiarygodne, bo tym razem, przecieki pochodzą od współzałożycieli firmy – Li Nana oraz Lei Juna.

 
mi4c 750x300 1
Na portalu Weibo, obaj panowie podzielili się niektórymi informacjami, odnośnie ich nowego dziecka. Słuchawka zapowiada się interesująco i to nie tylko dlatego, że liczba egzemplarzy zostanie ograniczona tylko do 100 tysięcy. Dziwny zabieg ze strony Xiaomi, tym bardziej, że sprzęt został wstępnie wyceniony na nieco ponad 200 dolarów. A patrząc na to, co znalazło się w środku, Mi 4c może być hitem. Cóż, może po pierwszych raportach sprzedaży to się zmieni.
Opublikowane właśnie informacje to tak zwana wisienka na torcie. Xiaomi Mi 4c zostanie zapakowane w piękny pomarańczowo-biały karton, a funkcja dualSIM nie będzie już ograniczała użytkownika. W poprzedniej wersji telefonu, tylko jedna z kart mogła obsługiwać format 4G, a w Mi 4c przystosowano do tego już obie. Patrząc na to, jak szybko rozwijane są nowe sieci, to doskonały pomysł, który zapewni Xiaomi nowych klientów.
 
mi4c 750x300 2
Smartfona będzie można wybudzić oraz uśpić za pomocą podwójnego „tapnięcia” w ekran. Najważniejsze co zostało jednak potwierdzone to procesor. Xiaomi Mi 4c będzie miało układ SoC Snapdragon 808 razem z grafiką Adreno 418. Ponoć zadbano również o to, żeby jakość połączeń była jeszcze lepsza niż w poprzednich modelach, a ściąganie przyśpieszono o około 20%. Choć z oceną tego ostatniego warto poczekać do premiery.
Xiaomi Mi 4c będzie miało 5 calowy ekran (1080×1920 px, 441 ppi), dwa sensowne aparaty (13 oraz 5 Mpix) i potężny akumulator 3080 mAh. Do tego działać ma na Androidzie 5.1 z nakładką MIUI 7. Smartfon ponoć pojawi się w dwóch wersjach – 2 GB RAM/16 GB na dane oraz 3/32 GB. I to ta mocniejsza wersja będzie kosztować 235 dolarów.
Ciekawe jest też to, że Xiaomi zadbało o użytkowników, którzy ciągle mają u siebie w domu stare ładowarki. W zestawie ma znaleźć się przejściówka z MicroUSB na USB typu C, które pojawia się teraz praktycznie w każdym nowym smartfonie. Jak widać, Mi 4c będzie dość interesującą słuchawką. Szkoda tylko, że prawdopodobnie nie zobaczymy jej u nas.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
_________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...