Xiaomi Mi Air Purifier

Xiaomi Mi Air Purifier 2. Inteligentny oczyszczacz powietrza już w Polsce

W ofercie polskiego dystrybutora produktów naszych skośnookich przyjaciół pojawił się nowy model odświeżacza powietrza — Xiaomi Mi Air Purifier 2. Czy ma szanse w starciu z obecnymi na naszym rynku sprawdzonymi rozwiązaniami?

Xiaomi Mi Air Purifier

Boom na urządzenia do oczyszczania powietrza przyszedł do nas stosunkowo niedawno. W dużej mierze “zawdzięczamy” to nagłemu pogorszeniu mieszaniny gazów, którą na co dzień oddychamy. Kraków czy Warszawa to nie jedyne miasta “zagrożone” zanieczyszczonym powietrzem, ale to właśnie w nich zjawisko smogu wywołało swego rodzaju panikę. Ludzie masowo instalowali na smartfonach aplikacje, które informowały na bierząco o stanie powietrza w danym rejonie. Obawy związane z zagrożeniem dla zdrowia były uzasadnione. Co ciekawe, “zagrożenie” w postaci smogu widoczne było nawet gołym okiem.

Niestety, zanieczyszczone powietrze dociera również do mieszkań, choć można się przed tym bronić. Jak? Na przykład, decydując się na zakup jednego z wielu dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza. Nie są to niestety urządzenia tanie, choć istnieją wyjątki…

Xiaomi Mi Air Purifier 2 — tanio, stylowo, inteligentnie

Xiaomi Mi Air Purifier

Xiaomi zdaje się interesować wszystkimi segmentami ogólnopojętej branży elektroniki użytkowej. Smartfony, tablety, hybrydy, lampki, inteligene rowery, zegarki czy opaski — Chiński producent celuje prawie wszędzie. Nie powinno więc dziwić nikogo to, że na rynku znajdziemy również oczyszczacze powietrza sygnowane marką Xiaomi. Co ciekawe, najnowsze urządzenie Xiaomi Mi Air Purifier 2 zawitało właśnie do Polski.

Wizualnie filtr prezentuje się naprawdę świetnie. Z całą pewnością możemy traktować go jako element wystroju domostwa. Ważne jest również to, że nie potrzebuje on zbyt wiele miejsca, co możemy zawdzięczać stosunkowo niewielkiej konstrukcji o wymiarach 240 x 240 x 520 mm oraz wadze równej 4,8 kilograma. Producent deklaruje wydajne filtrowanie aż 410 metrów sześciennych powietrza na godzinę. W teorii powinno wystarczyć to do “obsługi” pomieszczenia, którego powierzchnia wynosi od 21 do 37 metrów kwadratowych.

Co z ekologią? Spokojnie, urządzenie pobiera naprawdę znikomą ilość prądu, uściślając od 1,5 do 31 W. Możemy być również spokojni o potencjalny hałas. Producent deklaruje tutaj wartość maksymalną równą 31 dB, którą udało się uzyskać poprzez zastosowaniu japońskich silników Nidec.

Co właściwie robi Xiaomi Mi Air Purifier 2

Oczyszcza powietrze, koniec.

Xiaomi Mi Air Purifier

Teraz na poważnie, sprzęt został wyposażony w cylinder z 360-stopniowym filtrem. Znajdziemy w nim aż trzy warstwy czyszczące, z których każda odpowiada za coś zupełnie innego. PET zbiera większy kurz, a nawet drobne włosy, EPA likwiduje z powietrza pyły zawieszone, ale to nie wszystko. Ostatnią, w zasadzie najważniejszą częścią filtra jest wkładka z węglem aktywnym. To ona zabezpieczy pomieszczenie przez siarkowodorem, amoniakiem i przykrymi zapachami.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 jest oczywiście “smart”, jak przystało na sprzęt wprowadzony do sprzedaży w 2017 roku. Parujemy go ze smartfonem, w którym powinniśmy zainstalować aplikację Mi Home. Ta pozwoli na regulację pracy filtra, a nawet stworzenie harmonogramu określającego, kiedy sprzęt ma działać w trybie aktywnym, a kiedy w uśpionym. Na plus zasługuje również możliwość sprawdzenia na smartfonie poziomu zanieczyszczeń, temperatury oraz wilgotności powietrza.

Cena

Wspomniałem już wcześniej o tym, że nie jest to urządzenie drogie. Cóż, za czyste powietrze przyjdzie nam w przypadku zakupu Xiaomi Mi Air Purifier 2 zapłacić jedyne 799 zł. To kwota akceptowalna jak na tego rodzaju “przyjemność”.

Źródło: Informacja prasowa

One Comment

  • Paulina pisze:

    nie zdecydowałabym się na niego. miałam telefon xiaomi i były z nim same problemy, a miał być taki świetny więc mam negatywne skojarzenia… od jakiegoś czasu testuję viktora od stadler form i tu przyznaję, że jak na taki sprzęt to sprawuje się lepiej niż świetnie

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...