You are here
Xiaomi Mi Mix 2s z ekranowym wcięciem na aparat artykuły News 

Xiaomi Mi Mix 2s z ekranowym wcięciem na aparat

Premiera smartfona Mi Mix 2s od Xioami odbędzie się już za kilka tygodni. Tymczasem do sieci wyciekł render, zdradzający wygląd urządzenia. Ta informacja w połączeniu z wcześniejszymi doniesieniami sugerującymi konfigurację techniczną daje nam niemalże pełny obraz tego, co otrzymamy podczas barcelońskich targów MWC 2018. Jest jednak coś, co może zaskoczyć fanów Xiaomi.

Mi Mix 2s

Xiaomi Mi Mix 2s wprowadzi szereg zmian w stosunku do poprzednika. Prawdę mówiąc, jestem szczerze zaskoczony nazewnictwem smartfona. W mojej ocenie producent śmiało mógłby pokusić się o nadaniu urządzeniu miana trzeciej generacji. Tak się jednak nie stało i sądzę, że Xiaomi miało ku temu solidne powody. Takie decyzje nie zapadają w oparciu o “kaprys”. Nie będziemy jednak rozprawiać dzisiaj o nazewnictwie sprzętu, a o jego wyglądzie oraz podzespołach. To właśnie od nich zależy przyszły, jak mniemam — pewny sukces sprzedażowy.

Mi Mix 2s niczym iPhone X

Grafiki poglądowe informują nas, fanów nowinek technicznych o kilku istotnych zmianach. Jedną z tych kontrowersyjnych jest wcięcie ekranowe. Pamiętacie, jak świat zareagował na podobny zabieg u Apple? Ja tak i średnio rozumiałem, skąd wzięła się fala hejtu. Rozwiązanie sadowników, choć niecodzienne wyglądało przyjemnie i symetrycznie. Niestety, nie mogę powiedzieć tego samego o “wcięciu”, jakie zastosowano w Mi Mix 2s. Rozumiem, że jest to spowodowane konstrukcją, która zakłada umiejscowienie kamerki do selfie, ale dla mnie wygląda to zwyczajnie źle. Kwestia gustu. Podobają mi się za to inne zmiany.

Drugą nowością będzie podwójny aparat fotograficzny umieszczonym na pleckach urządzenia. Nie jestem wielkim fanem podwójnych kamer, ale wiem z doświadczenia, że potrafią one zapewnić efekt zbliżony do bokeh. Portrety z rozmytym tłem stały się niemożliwie popularne, co nie powinno dziwić. Wszak do niedawna, uzyskanie bokeh było uwarunkowane dużym aparatem z bardzo jasnym obiektywem.

W kwestii konstrukcji warto wspomnieć o odchudzeniu i tak skromnych ramek. Jest ono widoczne gołym okiem i czyni smartfon jeszcze atrakcyjniejszym. Chyba się ze mną zgodzicie? Jeśli nie, zawsze możecie wybrać jedno z urządzeń konkurencji.

Co w środku?

Xiaomi Mi Mix 2s otrzyma 5,99-calowy ekran z bardzo wąskimi ramkami. Za wydajność będzie odpowiadać ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 845, grafika Adreno 630 oraz 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Zdjęcia wykonane podwójnym 12 Mpix aparatem głównym lub przednią kamerką do selfie zapiszemy na pamięci UFS — 128 lub 256 GB (z opcją rozszerzenia o karty microSD). Nie ma niestety informacji określającej pojemność wbudowanego akumulatora.

Specyfikację techniczną dopełnia Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, LTE, dualSIM, skaner biometryczny (czytnik linii papilarnych), USB-C oraz Android 8.0 Oreo.

Jeśli przecieki potwierdzą się, a sądzę, że tak się właśnie stanie, Xiaomi Mi Mix 2s będzie jedną z najciekawszych smartfonowych propozycji na rok 2018. Warto również wziąć pod uwagę to, że tytułowy model będzie o wiele tańszy od propozycji konkurencji od Samsunga, LG czy Sony. Jest to oczywiście jedynie moje przypuszczenie oparte na analizie dotychczas stosowanych cen.

Źródło: Weibo

Related posts

Leave a Comment