You are here
Xiaomi nie boi się ewentualnej blokady USA i ma pan B artykuły News 

Xiaomi nie boi się ewentualnej blokady USA i ma pan B

Wysoko postawiona manager Xiaomi, Abi Go przekazała w wywiadzie dla serwisu Xataka stanowisko wobec prawdopodobnego nałożenia blokady USA na przedsiębiorstwo. Firma przygotowała plan B i niespecjalnie przejmuje się ewentualnymi sankcjami Donalda Trumpa.

Xiaomi
fot. Xiaomi

Xiaomi stale analizuje sytuacje związaną z zagrożeniem wpisania na czarną listę departamentu handlu USA. Choć na ten moment firma nie przewiduje wystąpienia wspomnianych problemów, przygotowuje dla siebie plan awaryjny. Czy będzie on na tyle skuteczny, aby obronić się przed skutkami „blokady”?

Xiaomi nie boi się USA

Product Manager Xiaomi, Abi Go twierdzi, że stała analiza ryzyka agresywnych działań ze strony Stanów Zjednoczonych oraz solidny plan B zabezpieczają firmę przez ewentualnymi negatywnymi skutkami realizacji scenariusza. Na czym dokładnie opierają się działania prewencyjne?

Przede wszystkim firma prowadzi szereg rozmów z chińskimi producentami komponentów do smartfonów. Owszem, na ten moment kontynuowana jest ścisła współpraca z Quacommmem, ale ta może się skończyć… podobnie jak skończy się może współdziałanie z Google. Poza tym, warto podkreśli, iż Xiaomi to nie tylko inteligentne telefony.

Producent sprzedaje wachlarz sprzętu elektronicznego od szczoteczek do zębów, przez tablety, lampki, odkurzacze aż po laptopy. Sankcje USA nie musiałby być więc wcale tak odczuwalne, jak się powszechnie uważa.

Źródło: Xataka

Related posts

Leave a Comment