You are here
Xiaomi Redmi K30 5G – kolejna premiera i kolejne zaskoczenie artykuły News 

Xiaomi Redmi K30 5G – kolejna premiera i kolejne zaskoczenie

Redmi rozwija się w zastraszającym tempie, co pokazuje, ze firma nie boji się tego, że może zalać rynek nowymi sprzętami. Widocznie jest w tym jakiś większy cel, bo Xiaomi Redmi K30 5G oraz jego „normalna” wersja, zostały właśnie zaprezentowane w Chinach. I co najważniejsze, mają się czym pochwalić, a ich cena nie zwala z nóg. Czyżby szykował się nam kolejny, wielki sukces?

Xiaomi Redmi K30 5G
Fot. Xiaomi Redmi K30 5G

Dzisiejsza premiera obu nowych smartfonów przyniosła kilka niespodzianek. Największą z nich jest ta, że jeden z modeli obsługiwał będzie standard sieci 5G, co w przypadku produktów Redmi było do tej pory niemożliwe. To duży krok dla firmy, która dalej kojarzona jest głównie z macierzystą spółką, czyli Xiaomi. My także posługujemy się tą nazwą, bo w Polsce produkty pojawiają się pod jednym szyldem, więc nie ma powodów do zmieniania tego, do czego przyzwyczaili się już użytkownicy. Sprawdźmy zatem, co oferują nowe telefony.

Xiaomi Redmi K30 5G

Zacznijmy od mocniejszego modelu, czyli samego Xiaomi Redmi K30 5G. Jak sama nazwa wskazuje, jego największym wyróżnikiem będzie możliwość obsługiwania nowego standardu sieci. I choć ten dalej nie jest jeszcze popularny, to dobrze, że Redmi zdecydowało się na rozszerzenie swojego portfolio o nowy model, który to już oferuje. Można też odnieść wrażenie, że firma zdecydowała się na wprowadzenie do tego smartfona o wiele więcej, niż można było oczekiwać. Zacznijmy od samego wyglądu, który pokazuje, że Redmi dalej chce się rozwijać i nie zamierza kopiować rozwiązań od innych producentów.

W oczy rzuca się przede wszystkim wcięcie ekranowe, które pojawiło się w prawym górnym rogu wyświetlacza. Co ciekawe, nie jest to klasyczna „dziura”, a jej rozszerzona wersja, bo zamiast jednego obiektywu, znalazło się tam miejsce na dwa. Dziwne posunięcie, ale może po prostu trzeba się będzie do tego rozwiązania przyzwyczaić. Nie każdemu musi się ono podobać. Nam nieszczególnie pasuje, ale przynajmniej trochę wyróżnia urządzenie na tle innych z portfolio samej firmy. Plecki smartfona także wyglądają trochę inaczej, bo zestaw kamer umieszczono tutaj centralnie, a wokoło znajduje się okrąg w innym kolorze. Widocznie pozazdroszczono Huawei niebanalnego wyglądu, ale postawiono na klasykę, czyli obiektywy w jednej kolumnie.

Specyfikacja Xiaomi Redmi K30 5G

Xiaomi Redmi K30 5G może obsługiwać nowy rodzaj sieci, dzięki procesorowi, który znalazł się na pokładzie urządzenia. To także nowy Qualcomm Snapdragon 765G. To jego pierwsze zastosowanie w telefonach Redmi, więc miejmy nadzieję, że wszystko będzie działało tak, jak należy. Jeżeli chodzi o pamięć RAM oraz miejsce na dane, to smartfona będzie można kupić w kilku wersjach – 6GB/64GB, 6GB/128GB, 8GB/128GB oraz 8GB/256GB, czyli klienci mają w czym wybierać. Wyświetlacz urządzenia ma przekątną 6,67 cala i oferuje rozdzielczość 1080×2400 pikseli. Co ciekawe, oferuje także odświeżanie na poziomie 120 Hz, co w tego typu sprzętach jest wręcz niespotykane. Widać, że Redmi stara się przekraczać kolejne granice i dobrze mu to wychodzi.

Xiaomi Redmi K30 5G
Fot. Xiaomi Redmi K30 5G

Jeżeli chodzi o aparaty, to na froncie znajdziemy 20 Mpix jako główny sensor, jak i 2 Mpix służące jako sensor głębi. Na pleckach znajduje się za to zestaw z 64 Mpix jako głównym „oczkiem”, a towarzyszą mu ulatraszeroki obiektyw z 8 Mpix (120 stopni pole widzenia), 5 Mpix do makro oraz 2 Mpix jako sensor głębi. To bardzo konkretny zestaw, więc użytkownicy smartfona nie powinni mieć powodów do narzekań. Akumulator ma pojemność 4500 mAh, a naładuje się go z wykorzystaniem ładowarki 30W, czyli szybkie ładowanie także jest na pokładzie.

Cena Xiaomi Redmi K30 5G

Jeżeli spodziewaliście się, że za nowe Redmi trzeba będzie dużo zapłacić, to mamy dla was naprawdę dużą niespodziankę. Wprawdzie sprzęt nie jest „super” tani, ale jego cena jest na pewno dużym zaskoczeniem. Warto tutaj dodać, że to koszta oczywiście na rynek chiński i jeszcze nie wiadomo, kiedy sprzęt zadebiutuje poza nim.

  • Redmi K30 5G wersja z 6 GB RAM i 64 GB dyskiem – 1999 juanów (mniej więcej 1100 złotych netto);
  • Redmi K30 5G wersja z 6 GB RAM i 128 GB dyskiem – 2299 juanów (w przybliżeniu 1270 złotych netto);
  • Redmi K30 5G wersja z 8 GB RAM i 128 GB dyskiem – 2599 juanów (około 1430 złotych netto);
  • Redmi K30 5G wersja z 8 GB RAM i 256 GB dyskiem – 2999 juanów (mniej więcej 1650 złotych netto);

Xiaomi Redmi K30

Wraz z modelem obsługującym sieć 5G, pojawiła się także „zwykła” wersja urządzenia. Tutaj nie ma różnic pod względem wyglądu, za to specyfikacja jest już odrobinę gorsza. Procesorem zarządzającym został tutaj Qulacomm Snapdragon 730, a kamera do makro ma tylko 2 Mpix. Dodatkowo moduł Bluetooth pojawia się w wersji 5.0, a nie 5.1, jak ma to miejsce w modelu z 5G. Oczywiście cenowo wychodzi też taniej, co z pewnością spodoba się wielu klientom.

  • Redmi K30 wersja z 6 GB RAM i 64 GB dyskiem – 1599 juanów (około 880 złotych netto);
  • Redmi K30 wersja z 6 GB RAM i 128 GB dyskiem – 1699 juanów (mniej więcej 935 złotych netto);
  • Redmi K30 wersja z 8 GB RAM i 128 GB dyskiem – 1899 juanów (około 1045 złotych netto);
  • Redmi K30 wersja z 8 GB RAM i 256 GB dyskiem – 2199 juanów (mniej więcej 1210 złotych netto);

Oby oba urządzenia zawitały niedługo do Polski i oby nie kosztowały o wiele więcej, a Redmi zaliczy kolejny duży sukces na swoim koncie. Poczekamy, zobaczymy.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Xiaomi Redmi / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment