You are here
„Astrofizyka dla młodych zabieganych” to idealny prezent dla dziecka artykuły News 

„Astrofizyka dla młodych zabieganych” to idealny prezent dla dziecka

„Astrofizyka dla młodych zabieganych” to lżejsza wersja bestsellera tytułu „Astrofizyka dla zabieganych” autorstwa Neila deGrasse’a Tysona. Książka trafiła na rynek 27 listopada i w mojej ocenie stanowi interesująca propozycję prezentową. Dodatkowo, zakup nie zrujnuje waszej kieszeni.

Astrofizyka dla młodych zabieganych
fot. Insignis

Astrofizyka dla zabieganych” autorstwa Neila deGrasse’a Tysona to istny bestseller, z którego dowiemy się, czym są ciemna materia i supernowa, a także, na czym polega perspektywa kosmiczna. Nie jest to jednak pozycja dla osób młodszych, które podczas lektury mogłyby się nieco nudzić. Wspomnianej grupie czytelników polecam za to tytuł „Astrofizyka dla młodych zabieganych” tego samego autora, która nakładem wydawnictwa Insignis zadebiutowała pod koniec października.

„Astrofizyka dla młodych zabieganych” autorstwa Neila deGrasse’a Tysona już w księgarniach

Jeśli wasze dziecko wie, czym są: materia, ciemna materia i antymateria, zdaje sobie sprawę z tego, czym jest supernowa i czy ma coś wspólnego z gwiazdą, możecie odpuścić sobie tę pozycję. Możecie, lecz młody człowiek nie dowie się wtedy, jak kosmita widziałby naszą planetę oraz, na czym polega perspektywa kosmiczna. Właśnie takie tematy zostały poruszone w książce „Astrofizyka dla młodych zabieganych” autorstwa Neila deGrasse’a Tysona.

Autor pozycji, Neil deGrasse Tyson nie jest człowiekiem znikąd. To astrofizyk popularyzujący naukę, który piastuje stanowisko dyrektora Planetarium Haydena przy Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Jegomość gości w wielu programach o tematyce popularno-naukowej. Ponadto, to spod „jego pióra” wyszły książki takie jak „Astrofizyka dla zabieganych”, „Kosmiczne rozterki”.

Od 27 listopada możecie zakupić dość lekką dla młodych książkę — „Astrofizyka dla młodych zabieganych”. Czy warto? Tak się składa, że jeden z egzemplarzy właśnie do mnie jedzie. Spodziewajcie się recenzji.

Źródło: Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment