Redmi Note 4X

Walentynkowa premiera Xiaomi Redmi Note 4X

Xiaomi nabiera rozpędu i ani myśli się zatrzymać. Choć rynek nie zdążył jeszcze odetchnąć po premierze modelu Redmi Note 4, producent postanowił pokazać jego usprawnioną wersję. Kiedy Redmi Note 4X trafi do Polski?

Redmi Note 4X

W ostatnich latach sposób postrzegania chińskiej myśli technicznej zmienił się gruntowanie. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż Chińczycy w kwestii elektroniki użytkowej zrobili ogromny progres, dzięki któremu kiepskiej jakości materiały i niedopracowane oprogramowanie to już tylko ponura przeszłość. Obecnie „skośnookie” firmy prezentują naprawdę wysoki poziom, który pozwala im rywalizować z gigantami branży.

Zmieniło się coś jeszcze – dostępność chińskich urządzeń, które do niedawno mogliśmy kupować jedynie na dwa sposoby. Pierwszy oznaczał wielotygodniowe oczekiwanie na sprzęt, szansę wzrostu ceny (cło) oraz niepewność dotarcia samej przesyłki. Druga opcja to polscy pośrednicy, u których ceny były wyższe, lecz czas oczekiwania krótszy. Niestety, w obydwu przypadkach, gwarancja i oficjalne wsparcie to były marzenia. Sprzęt nie był wspierany w naszym kraju i w razie usterki zostawaliśmy sami z problemem.

Teraz, kiedy Xiaomi za pomocą firmy ABC data oficjalnie dystrybuuje sprzęt w Polsce – wcześniejsze problemy zdają się nie mieć racji bytu i rzeczywiście nie mają. Jedyne co doskwiera to znacznie późniejsza w stosunku do Chin, premiera rynkowa poszczególnych modeli.

Xiaomi prezentuje Redmi Note 4, tymczasem my czekamy na „zwykłego” Note 4

Opóźnienia premier w zależności od rynku nie są niczym nowym. To często spotykana praktyka, dlatego też nie powinniśmy martwić się o późniejszą dostępność rzeczonego sprzętu.

Prawda jest jednak taka, że na rynku pierwotnym Xiaomi zapowiedział już następcę, czyli model Redmi Note 4X. Tymczasem my oczekujemy pojawienia się w sklepach wersji podstawowej. Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, stanie się to jeszcze w tym miesiącu. Oficjalnie mówi się tylko o obecnym kwartale 2017 roku. Sprawdźmy więc co wiadomo o modelu zapowiedzianym przez naszych skośnookich przyjaciół.

Redmi Note 4X – średnio półkowy phablet może okazać się hitem

Dobrze, przesadziłem z tym „hitem”, choć dalej uważam, że urządzenie będzie rozchodzić się jak ciepłe bułeczki. Udowodniły to wcześniejsze modele producenta.

Tytułowy sprzęt zostanie wyposażony w układ MediaTek Helio X20 lub Qualcomm Snapdragon 653 (możliwe, że pojawią się obie wersje), 4 GB pamięci operacyjnej LPDDR3 RAM oraz 5,5-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080p), co z kolei daje nam zagęszczenie pikseli na poziomie 401 ppi.

Zdjęcia wykonane 12 Mpix aparatem głównym (LED, PDAF, f/2.0) lub 5 Mpix przednią kamerką (f/2.0) do selfie zapiszemy na 64 GB pamięci flash lub na karcie Micro SD. Tak, w Redmi Note 4X znajdziemy takowe gniazdo, choć niestety będzie to rozwiązanie hybrydowe (zamienne z Sim). Producent nie zapomniał także o implementacji takich modułów jak Bluetooth 4.2, GPS, LTE kat. 6, akumulatora o pojemności zbliżonej do 4 000 mAh oraz skanera linii papilarnych. Wszystko pracować będzie pod kontrolą Androida Marshamallow 6.0.1 wraz z nakładką MIUI 8.1.

Producent nie potwierdził niestety ostatecznej ceny urządzenia. Właśnie przez brak informacji o koszcie zakupu Xiaomi Redmi Note 4X ciężko stwierdzić, na ile atrakcyjnym sprzętem będzie chiński phablet. Jedno jest pewne – słuchawka będzie cechowała się dobrym lub nawet świetnym stosunkiem ceny do jakości. Skąd ta pewność? Wystarczy przyjrzeć się dotychczasowym dokonaniom Xiaomi.

Źródło: GSMArena, Weibo

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...