Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Xiaomi Redmi Note 6 Pro już oficjalnie – ktoś się pośpieszył

Liczba modeli, które Xiaomi ma w swojej ofercie, potrafi przyprawić o ból głowy. Teraz do tego pokaźnego zestawu dołącza kolejny. Wprawdzie Xiaomi Redmi Note 6 Pro nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale ktoś się pośpieszył i smartfon znalazł się na AliExpress. I tym samym, wiadomo o nim już wszystko.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

W ciągu kilku ostatnich dni informacji o nowym smartfonie od Xiaomi pojawiło się kilka. Większość stanowiły jednak zamazane fotografie, którym nie do końca można było zawierzyć. Tymczasem na AliExpress pojawiła się oferta ze zdjęciami oraz pełnym opisem tego, czym jest Xiaomi Redmi Note 6 Pro. I cóż, nie spodziewaliśmy się większych zaskoczeń i ich nie otrzymaliśmy.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Co najważniejsze, wersja która znalazła się na chińskiej stronie, jest modelem przeznaczonym na globalny rynek. Więc jeżeli ktoś ma ochotę, już dziś może zamówić smartfona i czekać na przesyłkę. Tylko czy jest na co czekać? Częściowo tak, ale pod warunkiem, że szukamy dużego urządzenia. Bowiem Xiaomi Redmi Note 6 Pro ma przekątną ekranu aż 6,26 cala (Samsung AMOLED), co przekłada się na rozdzielczość 2280×1080 pikseli. Obraz mamy zobaczyć w proporcjach 19:9, ale prędzej będzie to 18,5:9, bo przecież na górze ekranu pojawił się notch.

Wprawdzie nie do końca można zawierzać zamieszczonej na stronie specyfikacji, bo przy wcięciu ekranowym proporcje powinny być inne, ale może to po prostu niedopatrzenie. Wcześniej mogliśmy bowiem zobaczyć film, gdzie ktoś prezentował specyfikację urządzenia na jego ekranie i dziś dostaliśmy niemal dokładnie to samo w sklepie AliExpress. Co pod maską? Tutaj bez większych zaskoczeń, bo procesorem zarządzającym został Qualcomm Snapdragon 636 i grafiką Adreno 509. Ilość pamięci RAM zależała będzie od wybranej przez klienta wersji i będzie to albo 3 albo 4 GB. Tak samo z ilością miejsca na dane, bowiem tutaj do wyboru będą 32 lub 64 GB.

Odgrzewany kotlet?

Wprawdzie na pokładzie Xiaomi Redmi Note 6 Pro pojawiły się nowości w stosunku do modelu Note 5, ale nie są one chyba wystarczające. Ten sam procesor na pokładzie postanowiono zrekompensować dodatkowym obiektywem do selfie. Tak więc teraz smartfon ma ich łącznie cztery. Dwa główne (12 oraz 5 Mpix) oraz dwa na przednim panelu (20 oraz 2 Mpix). Jeżeli chodzi o design to mamy notch i w zasadzie tyle. Akumulator o pojemności 4000 mAh powinien wystarczyć na więcej niż dzień pracy, ale to okaże się w praktyce.

Widać, że Xiaomi postanowiło tylko lekko odświeżyć swojego średniaka, ale widocznie więcej nie potrzebowano do szczęścia. Klienci z pewnością sięgną do kieszeni i kupią nowy model, choć nie będzie on dla nich dużym skokiem jakościowym w stosunku do poprzedniego smartfona. Nowych użytkowników może zachęcić za to cena, bo za model 3GB RAM oraz 32 GB miejsca na dane, trzeba zapłacić około 750 złotych (netto), a za mocniejszy 890 złotych. W Polsce ceny zapewne będą wyższe, ale tańszy z modeli nie powinien przekroczyć tysiąca złotych. Xiaomi Redmi Note 6 Pro pojawi się w czterech wariantach kolorystycznych i będą to czerń, czerwień, niebieski oraz różowo złoty. Sprzęt postawiono na Androidzie 8 Oreo z nakładką MIUI 9.

Nowe smartfony, które sprostają każdym wymaganiom, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: AliExpress / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...