Xiaomi Redmi S2

Xiaomi Redmi S2 potwierdzone

Xiaomi lepsze. To wyrażenie zna chyba każdy miłośnik nowych technologii, który choć trochę interesuje się smartfonami. Chiński producent jest u nas wyjątkowo popularny, ale czy jego nowy model Xiaomi Redmi S2 ma szansę na sukces?

Xiaomi Redmi S2

Każdy nowy smartfon prezentowany przez chińczyków, wzbudza zainteresowanie. Firma zyskała niesamowitą popularność, która w Polsce wydaje się stale rosnąć. Spowodowały to relatywnie niskie ceny za urządzenia, a jednocześnie jakość, którą Xiaomi reprezentuje. Wprawdzie nie jest idealnie, a czasem da się zauważyć pewne niedoróbki, ale większości użytkowników zdaje się to nie przeszkadzać. A jak to będzie z nowym modelem?

Xiaomi Redmi S2

O tym, że pojawi się Xiaomi Redmi S2 mówiono już od jakiegoś czasu. Sam producent tylko podsycał atmosferę publikując co jakiś czas w mediach społecznościowych grafiki promocyjne. Teraz mamy już pewność, że premiera urządzenia odbędzie się 10 maja w Chinach. W akcji marketingowej bierze udział Turbo Liu, młody, ale wyjątkowo popularny w państwie środka aktor. Czy to oznacza, że Xiaomi wypuści bombę? Nie, oczywiście, że nie. Redmi S2 będzie smartfonem ze średniej półki, ale jak przystało na producenta, solidnie wyposażonym.

Co wiemy już o samym modelu? Nie są to jeszcze oficjalnie potwierdzone informacje, ale ekran w Xiaomi Redmi S2 będzie miał przekątną ekranu 5,99’’ i zostanie stworzony w technologii LCD. Rozdzielczość nie jest może zachwycająca, ale 720×1440 px powinno w zupełności wystarczyć do przeglądania multimediów. Procesor zarządzający urządzeniem to Qualcomm Snapdragon 625, a pamięć RAM to 3GB. Miejsce na dane to zaledwie 32GB, ale istniej możliwość skorzystania z karty microSD i powiększenia go do 256GB.

Podwójny obiektyw na pleckach urządzenia będzie wykonywał zdjęcia w rozmiarze 12 Mpix oraz 5 Mpix, a ten do selfie w 16 Mpix. Z tyłu znalazło się także miejsce na czytnik linii papilarnych oraz diodę doświetlającą. Akumulator o pojemności 3080 mAh powinien spokojnie wystarczyć na cały dzień pracy. I to nawet przy solidnym obciążeniu. Xiaomi Redmi S2 będzie działało już na Androidzie Oreo 8.1 z nakładką MIUI 9, co chyba dla nikogo nie jest specjalnym zaskoczeniem.

Największą niewiadomą ma być cena urządzenia, ale Xiaomi przyzwyczaiło nas już do tego, że potrafi zaskoczyć. Redmi S2 to średnia półka cenowa, więc więcej niż 1000 złotych nie oczekujemy. W jakich kolorach zobaczymy modele? Producent przygotował ich dość sporo. Na grafice promocyjnej widzimy odcień różowego, ale na fanów Xiaomi będą czekały także czarny, złoty, biały, czerwony, srebrny oraz szary. Czyli będzie w czym wybierać.

Teraz tylko przyszło nam czekać na 10 maja i liczyć, że średniak pojawi się także w Polsce, co wydaje się tylko kwestią czasu. Z całą pewnością model znajdzie wielu użytkowników, bo średnia półka cenowa cały czas świetnie się sprzedaje.

Nowe smartfony i akcesoria do nich znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...