You are here
Xiaomi T-Series CIGA Design — mechaniczny twór producenta artykuły News 

Xiaomi T-Series CIGA Design — mechaniczny twór producenta

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Xiaomi organizuje zbiórkę na pierwszy w swojej historii mechaniczny zegarek. T-Series CIGA Design to pozbawiony elektroniki czasomierz, w którym o funkcjach smart można co najwyżej pomarzyć. Kto wiec zainteresuje się rzeczonym sprzętem?

T-Series CIGA Design
fot. Weibo

Xiaomi postanowiło spróbować swoich sił na rynku czasomierzy, dodam — czasomierzy o dość klasycznej formie. Chodzi bowiem o zegarek T-Series CIGA Design, który jest pozbawiony elektroniki. To najprawdziwszy automat, który napędza się poprzez cykliczne nakręcanie lub ruchy nadgarstkiem. Muszę przyznać, że stanowi to dość odważny krok producenta.

Xiaomi T-Series CIGA Design

Mimo przynależności do grona fanów nowych technologii niespecjalnie mogę przekonać się do smartwatchy. Aktualnie użytkuję zegarek G-Shock od Casio i nic nie wskazuje na to, abym w najbliższym czasie miał się przesiąść na smart-gadzet. Wyjątek stanowią trackery Polar, najnowszy Apple Watch lub G-Shock z inteligentnymi funkcjami. Szczerze nie mogę jednak znaleźć uzasadnienia dla wydania, dość wysokiej kwoty na tego typu sprzęt. 

Przyglądając się nadgarstkom spotykanych osób, mogę śmiało stwierdzić, iż mój tok myślenia odzwierciedla opinię niejednego człowieka. Niektórzy chcą po prostu klasycznego rozwiązania i takie zamierza dostarczyć Xiaomi. Nieco wstydliwie, ostrożnie, ale jednak próbuje przeforsować swój pomysł.

Przeźroczysta koperta może się podobać lub nie. W mojej ocenie prezentuje się nieźle. Nieźle prezentuje się także cena, która wynosi 499 CNY (ok. 270 zł) lub 699 CNY (ok. 380 zł). Skąd ta rozbieżność? Wszystko zależy od tego, czy nabędziecie urządzenie jeszcze podczas zbiórki crowdfoundingowej, czy zdecydujecie się zaczekać na finalny produkt. Tak, T-Series CIGA Design nie zostanie od razu wdrożony do portfolio firmy. Xiaomi najpierw delikatnie wybada potencjalne zainteresowanie produktem.

Jeśli szukacie inteligentnych zegarków, sprawdźcie TEN adres.

Źródło: GSMArenaWeibo

Related posts

Leave a Comment