You are here
Xperia 3 powrotem do korzeni, który może się udać ? artykuły News 

Xperia 3 powrotem do korzeni, który może się udać ?

W sieci pojawiły się pierwsze rendery nadchodzącego smartfona Xperia 3. Choć grafika niemal na pewno została spreparowana, ukazuje nam, w jakim kierunku może pójść Sony. Chciałbym, aby w doniesieniu znalazło się więcej niż ziarno prawdy. W grę wchodzą bowiem elementy stylistyczne nawiązujące do Xperii sprzed pięciu lat.

Xperia 3
fot. Gizmochina

Obecnie Sony przypomina tonący statek. Nawet wyjątkowo udana Xperia 1 nie zmieniła podejścia rynku do urządzeń Japońćzyków, przez co ci będą (kiedyś) musieli najprawdopodobniej zwinąć mobilną stronę swojego interesu. Nie oznacza to jednak braku chęci zmiany tego stanu rzeczy. Firma może pokazać na nadchodzących targach MWC w Barcelonie nowości. Wśród nich znajdzie się najprawdopodobniej Xperia 3. Co w niej takiego zachwycającego?

Xperia 3 na fejkowej grafice

Na początek jedna ważna sprawa. O ile samo doniesienie o zakrzywionym kształcie obudowy Xperii 3, który przypomina design stosowany w Xperii T, może okazać się bliskie prawdy, nie możemy powiedzieć tego samego o grafice. Render załączony do wpisu jest najprawdopodobniej zmyślną przeróbką powstałą na bazie Xperii 1. Nic w tym złego, jednak że trzeba mieć na uwadze to, że zaprezentowany tutaj wygląd może odbiegać od tego, co przygotowują dla nas Japończycy.

Seria Xperia przez lata bazowała na dość leciwym wyglądzie urządzeń. W przypadku Apple taka polityka sprawdziła się, czego nie można powiedzieć o tworach japońskiego koncernu. Dopiero Xperia 1 przyniosła istotny powiew świeżości. Jak się okazuje, niewystarczający. Xperia 3 może poprawić ten stan rzeczy. Oczywiście pod warunkiem, że uda jej się zainteresować zastosowaną stylistyką. Sony — nie zepsuj tego.

O samym urządzeniu wiemy niestety niewiele. W zasadzie możemy potwierdzić tylko obecność niezaprezentowanego jeszcze układu Qualcomm Snapdragon 865, 8 GB RAM, ekranu OLED oraz wsparcia dla technologii 5G. Na pozostałe informacje musimy jeszcze nieco poczekać. Jak sądzę, warto.

Źródło: Gizmochina

Related posts

Leave a Comment