You are here
# Tak będzie wyglądać bezramkowa Xperia XA3 z „kinowym” ekranem artykuły mobile News Sprzęt 

# Tak będzie wyglądać bezramkowa Xperia XA3 z „kinowym” ekranem

Sony stosowało dość zachowawczą stylistykę swoich smartfonów, przez co konstrukcje Japończyków nie do końca wpisywały się w nowe trendy w kwestii designu. Xperia XA3 ma szansę zerwać z „tradycją” i zaoferować coś, co zawstydzi nawet konkurencyjne średniaki.

Xperia XA3
fot. Winfuture

Targi Mobile World Congress 2019 zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi premiery urządzeń z segmentu mobilnego. Na MWC pojawią się firmy chcące zaprezentować swoje prototypy oraz nowości w ofercie. Swoją obecność zaznaczy również Sony, które jeśli wierzyć doniesieniom WinFuture, pokaże prawdziwą bombę. Co ważne — nowość nie będzie kolejnym smartfonem za 4, 5 czy 7 tysięcy złotych, a przedstawicielem średniej półki cenowej.

Xperia XA3 z ekranem o kinowych proporcjach

Smartfony z rodziny Xperia znane są z twardego podejścia do zmian stylistycznych. Chłodny design i ramki, których nie da się niezauważyć, charakteryzowały od dawna słuchawki Sony. Mogło to mieć negatywny wpływ na popularność marki, czego dowodzą najnowsze grafiki prezentujące nadchodzący smartfon Xperia XA3. Sprzęt ewidentnie zrywa z dotychczasową nudą i nadaje urządzeniu efektowności.

Xperia XA3
fot. Winfuture

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to niemal bezramkowy front, w przypadku którego tylko górna krawędź nie jest do końca zagospodarowana. Najciekawszy jest oczywiście ekran o typowo kinowych proporcjach 21:9, które pozwolą na bardzo wygodną pracę z dwoma aplikacjami naraz. Tylna ściana smartfona to tak naprawdę podwójny aparat oraz dioda doświetlająca LED, czyli standard, którego obecności można się było spodziewać.

Specyfikacja techniczna jest jeszcze niepotwierdzona, ale sieć donosi, że Xperia XA3 otrzyma układ Qualcomm Snapdragon 660, 4 GB RAM, 64 GB pamięci na dane użytkownika oraz akumulator o pojemności 3500 mAh. Konfiguracja pozwala sądzić, że sprzęt ten będzie wyceniony rozsądnie, jak na średniaka przystało.

Smartfony Sony możecie kupić na Vipelektrogadzet.

Źródło

Related posts

Leave a Comment