You are here
Nowe słuchawki Galaxy Buds ładowane bezprzewodowo za pomocą smartfona artykuły mobile News Sprzęt 

Nowe słuchawki Galaxy Buds ładowane bezprzewodowo za pomocą smartfona

Lubię, kiedy producent stara się zaskoczyć czymś swojego klienta. Trzeba przyznać, że na tym polu Samsung działa wzorowo. Wszystko wskazuje na to, że nowe słuchawki Galaxy Buds będą ładowane bezprzewodowo z telefonu Galaxy S10.

Galaxy Buds
fot. Winfuture

Już 20 lutego Samsung pokaże swojego najnowszego sztandarowca. O cechach rzeczonego sprzętu możecie przeczytać w naszych wcześniejszych wpisach poruszających temat doniesień z nim związanych. Teraz, za sprawą serwisu Winfuture udało nam się dowiedzieć o interesującym akcesorium, które zostanie zaprezentowane przy okazji eventu południowokoreańskiego producenta.

Galaxy Buds z ładowaniem bezprzewodowym

Według doniesień Samsung Galaxy S10 oraz jego wersje S10e i S10+ otrzymają moduł pozwalający na bezprzewodowe ładowanie innych urządzeń. Podobnie wygląda to u Huawei, więc Samsung nie mógł zbyt długo zwlekać z odpowiedzią na ruch chińskiego koncernu.

Skoro firma zaimplementuje ładowanie indukcyjne z poziomu smartfona, logiczne jest to, że musi wspomniane rozwiązanie wykorzystać w możliwie przydatny sposób. Koncern postawił na słuchawki, a konkretnie rzecz ujmując, na pudełko, w którym będą przechowywane.

Koreańczycy, podczas projektowania Galaxy Buds, pomyśleli o tym, aby opakowanie słuchawek mogło być ładowane podczas kontaktu ze smartfonem. Nie traktowałbym tego jednak jako rozwiązania permanentnego, a raczej ficzer, z którego skorzystamy raz na jakiś czas.

Miałem okazję testować słuchawki Gear IconX z 2018 roku i jeśli Galaxy Buds będą do nich zbliżone wygodą, jakością oraz zaoferują podobne walory dźwiękowe, ich sukces będzie tylko zasadzie formalnością. Jedyną przeszkodą może być wysoka cena słuchawek. Podobno producent zamierza wycenić je na kwotę 150 dolarów, do których należy doliczyć podatek, a w przypadku polskiej dystrybucji — dodatkowe opłaty. Koniec końców, za przyjemność obcowania z produtem Koreańczyków zapłacimy słono, ale wątpię w to, że Samsung przekroczy barierę 1000 złotych.

Szukacie słuchawek dla siebie i nie chcecie czekać na tytułowy bezprzewodowy model? Z pewnością znajdziecie coś dla siebie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Winfuture

Related posts

Leave a Comment