Sony Xperia XR na renderach

Chciałoby się powiedzieć, oto kolejny smartfon Sony Xperia. Producent powinien chyba zastanowić się nad tym, dokąd zmierza i co chce osiągnąć, bo model Xperia XR tego w żadnym stopniu nie definiuje.

sony xperia XR zdjęcie smartfona

Źle się dzieje w dziale mobilnym Sony – takie zdania pisaliśmy już wielokrotnie. Wydaje się, że sytuacja mogła ostatnio ulec zmianie. Wszak producent zaatakował z pokaźną kampanią reklamową, wypuścił na rynek nowe modele, a firma nie zanotowała straty. Tylko co z tego skoro z pracy pozwalniano szereg ludzi, a liczba urządzeń wypuszczanych na rynek drastycznie zmalała.

Można zaryzykować i powiedzieć, że w decyzje Sony były stricte biznesowe i będzie to w pełni prawdziwe stwierdzenie. Jednak, by odbić się od dna, potrzeba czegoś więcej niż tylko kolejnego smartfona, który nie różni się od całej reszty. Niestety, ale wygląda na to, że Sony Xperia XR takie właśnie będzie. Do sieci wyciekły rendery modelu i choć nie możemy wierzyć „na słowo”, że pokazują realny telefon, to wyglądają wyjątkowo… prawdziwie.

Sony Xperia XR zdjęcie smartfona

Xperia XR powinna zostać oficjalnie zaprezentowana za niecały miesiąc, a dokładniej 1 września. Możemy spodziewać się po niej 5,1 calowego wyświetlacza, procesora Qualcom Snapdragon 820 oraz 3 GB RAM. Aparat, jak zawsze w przypadku Sony, będzie potężny. W XR powinien mieć matrycę 23 Mpix. Nowością będzie z pewnością to, że z tyłu pojawią się dwie diody doświetlające LED. To zupełna nowinka w portfolio producenta, którą konkurencja stosuje już od dłuższego czasu.

Ciekawostką jest też użycie złącza USB typu C. Widać Sony nie chce zostawać w tyle i będzie próbowało wepchnąć do środka całą masę nowości. Sam desing telefonu uległ zmianom, które jednak na pierwszy rzut oka nie tak łatwo zauważyć. Dalej mamy do czynienia z klasyczną wersją smartfona od Sony, ale wydaje się odrobinę bardziej dopieszczony. Zaokrąglone krawędzie cieszą oko, choć nie ma tutaj mowy o rewolucji. Pod przyciskiem włącznika, który znajduje się na krawędzi obudowy, ma pojawić się czytnik linii papilarnych. Odważne rozwiązanie, ale to także nie nowość, bo pojawiło się już w serii Xperia X.

Czy Sony Xperia XR zrewolucjonizuje rynek? Nie. Nie rozbudzi w nim nawet ciekawości, choć liczmy na to, że producent ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie.

Źródło: GSM Arena
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...