008

43-procentowy wzrost ataków hakerów w Polsce

W ostatnim miesiącu skuteczność hakerów atakujących polskie komputery wzrosła o ponad 43%! Statystycznie aż 3 z 5 ataków były skuteczne a większość z nich prowadzona była z Portugalii – takie wnioski płyną z najnowszego raportu firmy Check Point, opartego o światową mapę zagrożeń – ThreatCloud Map. Najbardziej zagrożonymi krajami na świecie są Bangladesz, Portoryko i Paragwaj, a w Europie jest to Gruzja.

mobile-security333x166

W bieżącym zestawieniu Polska zajęła dopiero 23. miejsce w Europie pod względem zagrożenia atakami hakerskimi. Jednak niska pozycja nie przekłada się na większe bezpieczeństwo. Najpowszechniejszym typem ataków hakerskich typu malware na świecie jest Conficker. Na kolejnych dwóch miejscach znajdują się Sality oraz najpopularniejsze złośliwe oprogramowanie wśród platform mobilnych – HummingBad, który zainfekował już ponad 85 mln urządzeń na całym świecie, generując przy tym przychody rzędu 300 tys. dolarów rocznie! W Polsce sytuacja jest podobna, jednak drugą i trzecią pozycję zajmują odpowiednio wirusy Brontok i Wystot.

Według specjalistów firmy Check Point na całym świecie zidentyfikowano 2420 unikatowych rodzin malware, atakujących sieci firmowe. Jest to 61-procentowy wzrost w stosunku do sytuacji z początku 2016 roku. Ciągły wzrost malware, pokazuje jak szeroki jest wachlarz zagrożeń z którymi muszą mierzyć się współczesne organizacje.

– Stały, a zarazem znaczący wzrost liczby aktywnych rodzin złośliwego oprogramowania, atakującego sieci firmowe w pierwszej połowie 2016 roku, pokazuje eskalację zagrożeń z którymi mierzą się na co dzień organizacje – twierdzi Nathan Schuchami, szef działu prewencji zagrożeń w firmie Check Point. – Hakerzy dokładają starań by tworzyć nowe, wyrafinowane odmiany malware, pozwalające na oszukiwanie firm i kradzież danych. Stąd firmy potrzebują coraz bardziej zaawansowanych środków prewencyjnych w swoich sieciach oraz na urządzeniach by powstrzymać zagrożenia, zanim staną się ich ofiarami.

Według najnowszych danych najbardziej zagrożonymi krajami na świecie są Bangladesz, Portoryko i Paragwaj w których prawie każdy atak hakerski był skuteczny. Dotychczasowe dane firmy Check Point przyzwyczaiły nas, że najbardziej zagrożonymi urządzeniami na świecie są te znajdujące się w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Niestety, okazuje się, że w czerwcu poziom zagrożeń w Europie był równie wysoki ! Najbardziej narażonym krajem starego kontynentu była Gruzja (wskaźnik 86,1%), za plecami której uplasowały się Macedonia (79%) oraz Włochy (71,5%).

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...