Xperia Z4 poza Japonią? Nie do końca

Sony zrobiło sporo zamieszania PO premierze Xperii Z4. Nowy flagowiec miał być sprzedawany tylko w Japonii. I tutaj pojawia się problem, reszta świata miała dostać inny flagowy model jeszcze w tym roku, a tutaj niespodzianka. Z4 opuści Japonię, ale pod inną nazwą.

xperiaz4

Sony zaliczyło wielką wpadkę z nowym pseudoflagowym modelem. Przede wszystkim całkowity brak reklamy, cicha premiera – bez wzbudzenia zainteresowania u potencjalnych klientów. Smartfon jest bardzo podobny do swojego poprzednika, ponadto trafia do sprzedaży tylko w Japonii. Najważniejszy telefon ma być sprzedawany tylko na jednym rynku? To jakaś kpina…

Sony stara się naprawić swój błąd i oferuje Z4 „reszcie świata”. Zmieniono niewiele, bardzo niewiele, a mianowicie nazwę z Xperia Z4 na Xperia Z3+. Specyfikacja pozostaje bez zmian. Dalej urządzenie napędza 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 810 wraz z 3 GB RAMu. Użytkownicy dostają 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozbudować dzięki kartom microSD (do 128 GB). Aparaty tylny 20,7- megapikselowy oraz przedni 5,1 MP. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 5,2” i rozdzielczości 1920 x 1080. Telefon działa pod Androidem w wersji 5.0 z nakładką systemową dostarczoną przez producenta. Całość jest zasilana akumulatorem o pojemności 2930 mAh. Oczywiście Z4/3+ jest jak poprzednicy wodo- i kurzoodporna.

Sony nie popisuje się ostatnio. Z2 i Z3, a teraz także Z3+ są bardzo, ale to bardzo podobne do siebie. Nie wysilają się przy tworzeniu nowych flagowców, brak w nich powiewu świeżości. Wielu fanów marki jest rozczarowanych. Osobiście posiadam Xperię Z2 i jestem z niej bardzo zadowolony, i przy zakupienie zastanawiałem się nad Z3, ale nie widziałem, dlaczego właściwie miałbym zapłacić więcej. Sony zapewniło, że w tym roku pokaże „prawdziwy” topowy model. Z niecierpliwością czekam na to urządzenie!

źródło: gsmarena

 Pod tym adresem możesz znaleźć naszą ofertę Xperii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...