You are here
Yanosik XS — maleństwo, które uchroni Cię przed mandatem mobile News 

Yanosik XS — maleństwo, które uchroni Cię przed mandatem

Twórcy popularnej platformy Yanosik oferują nie tylko aplikacje mobilne, ale także fizyczny sprzęt, który spełnia większość założeń usługi. Najnowsza propozycja, Yanosik XS to model dedykowany minimalistom, ale czy warto wydać na niego prawie 300 złotych?

Yanosik XS
fot. Neptis

Yanosik poinformował o rozpoczęciu sprzedaży kolejnego w swojej ofercie urządzenia. Tym razem postawiono na kompaktowe wymiary, nierzucający się w oczy design oraz skupiono się na najważniejszych funkcjach. Próżno szukać tutaj mnogości ustawień, jednak w prostocie może tkwić prawdziwy potencjał nowości ze stajni Neptis S.A.

Mały, ale wariat, czyli Yanosik XS w akcji

Aplikacji Yanosik nie trzeba chyba nikomu przeszkadzać. To następca CB Radio, który pozwala kierowcom na wzajemne ostrzeganie się przed fotoradarami, kontrolami policyjnymi oraz groźnymi wypadkami. W teorii Yanosik oferuje także nawigację, ale ta działa niestety średnio. O ile sam system omijania korków sprawdza się w porządku, o tyle niektóre z proponowanych tras mocno wydłużają standardową podróż. Niemniej, w głównych zadaniach nasz „Zbójnik” jest nieocenionym pomocnikiem.

Yanosik XS
fot. Neptis

W ofercie Neptis znajdziemy nie tylko aplikację mobilną, ale także urządzenia, które również pozwalają na zgłaszanie wspomnianych zdarzeń drogowych. Jednym z nowszych jest minimalistyczny Yanosik XS. To skromnych rozmiarów pudełeczko z tworzywa sztucznego, na których znalazły się przyciski:

 • Zatwierdź
 • Odrzuć
 • Fotoradar
 • Inspekcja
 • Pojazd nieoznakowany
 • Zagrożenie
 • Powtórz komunikat
 • Regulacja głośności

Mamy tutaj podświetlenie, które pozwala na wygodne korzystanie z narzędzia podczas nocnych podróży. Problemem może być instalacja, gdyż producent nie dorzucił do zestawu uchwytu. Musicie przygotować się wiec na wydatek od kilku do kilkudziesięciu złotych. Przydatne akcesoria znajdziecie TUTAJ. Na szczęście nie zabrakło tutaj kabla zasilającego microUSB.

Pamiętajcie też, że sprzęt pracuje w oparciu o dane komórkowe i musicie wyposażyć się w odpowiedni abonament. Janosik oferuje opcję na 1 miesiąc, 12 miesięcy, 24 miesiące oraz tak zwaną opcję dożywotnią. Za pakiety zapłacimy odpowiednio 0, 99, 198 oraz 299 złotych.

Jeśli więc zależy nam na kompleksowym rozwiązaniu, musimy przygotować prawie 600 złotych. To sporo, dlatego też dla wielu osób wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem będzie aplikacja. Którą opcję wybierzecie wy?

Źródło: Yanosik

Related posts

2 thoughts on “Yanosik XS — maleństwo, które uchroni Cię przed mandatem

 1. kostek

  tańsze niż mandat i pewnie nie uratuje tyłek…

 2. brunek

  Yanosik XS zastępstwo CB radia

Leave a Comment