Huawei

Huawei Polska uspokaja użytkowników, ale to nie wystarczy

Huawei Polska stworzył specjalną witrynę HuaweiMatters, na której odpowiada na pytania dotyczące sytuacji firmy związanej z działaniami podjętymi przez rząd Stanów Zjednoczonych. Znajdziemy tutaj oświadczenia związane z ograniczeniami nałożonymi na koncern oraz odpowiedzi na obawy użytkowników. Niestety, mnie informacje zawarte na stronie nie uspokoiły.

Huawei
fot. Huawei

Żal patrzeć na to, co dzieje się z Huawei. Owszem, jest szansa na to, że w jakiś magiczny sposób wojna handlowa na linii USA-Chiny osłabnie, jednak na ten moment sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo. O sprawie możecie przeczytać w naszych wcześniejszych wpisach TU oraz TUTAJ. Sprawdźmy, co dokładnie ma do „powiedzenia” Huawei.

Huawei Polska się broni

Na stronie HuaweiMatters firma zapewnia użytkowników o tym, że ich aplikacje dalej będą działać normalnie, nadal będą otrzymywać aktualizacje Google Play, nadal będą otrzymywać aktualizację zabezpieczeń, dane userów są bezpieczne oraz o tym, że telefony Huawei będą działań normalnie podczas podróży za granicę.

Wszystko to jest oczywiście prawdą, ale jedynie połowiczną. Huawei twierdzi bowiem, że:

Huawei będzie nadal zapewniać aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Możemy zrozumieć to tylko w jeden sposób. Aktualnie oferowane przez firmę urządzenia nie zostaną poddane większym ograniczeniom, choć o aktualizacji do Androida 9.0 będzie można zapewne zapomnieć. Niestety, sprzęt, którego premiery odbędą się w przyszłości, może być obarczony sporą liczbą ograniczeń.

Huawei
fot. Huawei

Aktualnie skupiamy się na bieżącej ofercie i wsparciu klienta w zakresie użytkowania produktów, które zostały już sprzedane i są aktualnie w sprzedaży. O premierach nowych produktów będziemy informować na bieżąco. — twierdzi Huawei Polska

Na pytanie o własny system operacyjny koncern odpowiedział zdawkowo, jednocześnie dementując plotki o tym, że jego premiera jest zaplanowana na 24 czerwca.

Użytkownicy smartfonów Huawei powinni śledzić komunikaty pojawiające się na wspomnianej witrynie chińskiego giganta. Możliwe, że znajdą tam odpowiedzi na nurtujące pytania.

Źródło: Huawei

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....