You are here
Huawei Polska uspokaja użytkowników, ale to nie wystarczy artykuły News 

Huawei Polska uspokaja użytkowników, ale to nie wystarczy

Huawei Polska stworzył specjalną witrynę HuaweiMatters, na której odpowiada na pytania dotyczące sytuacji firmy związanej z działaniami podjętymi przez rząd Stanów Zjednoczonych. Znajdziemy tutaj oświadczenia związane z ograniczeniami nałożonymi na koncern oraz odpowiedzi na obawy użytkowników. Niestety, mnie informacje zawarte na stronie nie uspokoiły.

Huawei
fot. Huawei

Żal patrzeć na to, co dzieje się z Huawei. Owszem, jest szansa na to, że w jakiś magiczny sposób wojna handlowa na linii USA-Chiny osłabnie, jednak na ten moment sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo. O sprawie możecie przeczytać w naszych wcześniejszych wpisach TU oraz TUTAJ. Sprawdźmy, co dokładnie ma do „powiedzenia” Huawei.

Huawei Polska się broni

Na stronie HuaweiMatters firma zapewnia użytkowników o tym, że ich aplikacje dalej będą działać normalnie, nadal będą otrzymywać aktualizacje Google Play, nadal będą otrzymywać aktualizację zabezpieczeń, dane userów są bezpieczne oraz o tym, że telefony Huawei będą działań normalnie podczas podróży za granicę.

Wszystko to jest oczywiście prawdą, ale jedynie połowiczną. Huawei twierdzi bowiem, że:

Huawei będzie nadal zapewniać aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Możemy zrozumieć to tylko w jeden sposób. Aktualnie oferowane przez firmę urządzenia nie zostaną poddane większym ograniczeniom, choć o aktualizacji do Androida 9.0 będzie można zapewne zapomnieć. Niestety, sprzęt, którego premiery odbędą się w przyszłości, może być obarczony sporą liczbą ograniczeń.

Huawei
fot. Huawei

Aktualnie skupiamy się na bieżącej ofercie i wsparciu klienta w zakresie użytkowania produktów, które zostały już sprzedane i są aktualnie w sprzedaży. O premierach nowych produktów będziemy informować na bieżąco. — twierdzi Huawei Polska

Na pytanie o własny system operacyjny koncern odpowiedział zdawkowo, jednocześnie dementując plotki o tym, że jego premiera jest zaplanowana na 24 czerwca.

Użytkownicy smartfonów Huawei powinni śledzić komunikaty pojawiające się na wspomnianej witrynie chińskiego giganta. Możliwe, że znajdą tam odpowiedzi na nurtujące pytania.

Źródło: Huawei

Related posts

Leave a Comment