You are here
YouTube wyłącza komentarze pod filmami dziećmi! artykuły News 

YouTube wyłącza komentarze pod filmami dziećmi!

Google zdecydowało się na bardzo mocny krok wymierzony w stronę szerzącej się pedofilii w sieci. Z serwisu YouTube znikną bowiem komentarze pod filmami z udziałem małych dzieci. Jak, dlaczego i które materiały spotka agresywny, lecz potrzebny ban? Odpowiadamy.

YouTube
fot. Pixabay

Pedofilia to ogromny problem internetu. Zwyrodnialcy, bo inaczej nie umiem nazwać osób, które tworzą, przechowują, udostępniają czy chociażby zapoznają się z tego typu treścią powinni być surowo karani. Niestety, osoby zainteresowane tego typu materiałami mają coraz bardziej wymyślne sposoby zdobywania choćby szczątkowych wideo zgodny z ich upodobaniami. Co gorsze, wspomniane treści są wyławiane z niewinnych filmików dzieci, nagrywanych na potrzeby serwisu YouTube.

YouTube walczy z dyskretną pedofilią

Włodarzom usługi YT należą się słowa pochwały. Serwis zdecydował się na mocny krok związany z walką z treściami o charakterze pedofilskim. Co zaskakuje, nie chodzi o jakiekolwiek filmy, a o komentarze publikowane pod nimi.

Okazuje się, że pod niewinnymi filami, w których dzieci opowiadają o swoim życiu, co niestety jest coraz popularniejsze, pojawiają się komentarze zawierające informacje o konkretnych minutach i sekundach materiału. Jak się pewnie domyślacie, we wspomnianych „wycinkach” można zobaczyć młodą osobę w pozach, które dla pedofili okazują się atrakcyjne na tyle, że ci dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi potencjalnymi przestępcami.

YouTube postanowił rozprawić się z problemem możliwie efektywnie. Niestety, na sprawie ucierpią także twórcy, którzy nie będą w stanie budować odpowiednich relacji ze swoimi fanami. Co ważne, w wybranych przypadkach, YouTube może zdecydować o ponownej aktywacji systemu komentarzy pod filmem. Włodarze nie zdradzają jednak szczegółów tegoż procesu.

Źródło: Google, TheGuardian

Related posts

Leave a Comment