Youxia X – świetnie się prezentujący samochód elektryczny

Youxia X to ekskluzywnie wyglądający sedan, który zachwyca zarówno smakiem swego wykonania, jak i osiągami – podczas gdy większość samochodów elektrycznych prezentuje się po prostu śmiesznie, jeśli chodzi o ich możliwości, to to cacko potrafi przyśpieszyć do setki w 5,6 sekundy…

Chiny są coraz częściej krajem, skąd pochodzą rewelacyjnie się prezentujące produkty, nowości i innowacje w branży technologicznej. Wciąż przy tym korzysta ze znacznej przewagi konkurencyjnej, jaką daje mu relatywnie tania siła robocza – móc stworzyć dobry jakościowo produkt, ponosząc przy tym niższe koszty niż konkurencja to ważny klucz do ich sukcesu. Nietypowa nieco jak na ten kraj jest historia Youxia X – nie jest on dziełem żadnej wielkiej korporacji-molocha, tylko małego start-upu o nazwie…  Youxia Motors (zaskakujące, prawda?). Główny pomysłodawca modelu X twierdzi, że przyśnił mu się on kiedyś w nocy w 2014 r. i to go natchnęło do zrealizowania projektu, nad którym pracowało ostatecznie ok. 50-ciu inżynierów. Youxia X odbiega bardzo mocno od normalnych samochodów, jest przepakowana bajerami i dodatkowymi funkcjami – słowem: takie prawdziwe auto kompletnie zwariowanego technologicznego geeka. Zacznijmy od samej nazwy, która w przełożeniu na angielski znaczy podobno „knight rider”, jest świadomym i celowym nawiązaniem do popularnego kiedyś serialu o takim tytule, z Davidem Hasselhofem w roli głównej (w Polsce tasiemiec ten nosił tytuł: „Nieustraszony”). Główny bohater w każdym odcinku pokonywał bardzo, bardzo złych ludzi w dużej mierze przy pomocy swego nafaszerowanego elektroniką, tak jakby świadomego (i dużo gadającego…) samochodu.

Wszystkich jego funkcji nie sposób zliczyć, wymieńmy tylko parę przykładowych. Youxia X, jako że jest samochodem elektrycznym i jako taki bardzo cicho pracującym, ma zamontowaną aplikację, dzięki której w trakcie jazdy może imitować dźwięk pracy silnika taki jak np. w Ferrari 488 GTB, albo Jaguarze F-type (różnych modeli do wyboru jest znacznie więcej). Jeśli ktoś ma ochotę, z przodu samochodu poniżej tablicy rejestracyjnej może wyświetlać animacje, w skład których wchodzą m. in. kotki i motywy nawiązujące do wspomnianego serialu (ku czyjej uciesze kierowca pojazdu miałby to robić niestety nie wiadomo). Youxia X ma być w zamierzeniu silną konkurencją dla Tesla Model 3, kosztować jak na samochód tej klasy niewiele – od 32 000 $ do 48 000 $, przy czym na jednej baterii będzie można maksymalnie przejechać 480 km, czyli sporo. Produkcja ma się zacząć w przyszłym roku, a pierwsi klienci będą mogli zakupić go w 2017 r.

Źródło : carnewschina.com.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...