Z Google Street View w Wilczym Szańcu

Aplikacja wbudowana w interaktywną mapę Google’a właśnie została poszerzona o kolejne polskie atrakcje turystyczne. Jakie miejsca, nie ruszając się zza naszych biurek, będziemy mogli odwiedzić tym razem?

Pamiętam jak pierwszy raz ładnych parę lat temu, kompletnie już nie wiem czego szukając, zupełnie przypadkowo uruchomiłem słynne Street View. Byłem całkowicie zdumiony tym w sumie prostym, ale jakże fajnym narzędziem. Spędziłem dobrych kilka godzin na „przeczesywaniu” jakichś zupełnie mi nieznanych zakątków Ziemi, ciesząc się tym jak dziecko i nie do końca tak naprawdę rozumiejąc, dlaczego sprawia mi to taką frajdę. Nie wiem jak wy, ale sam obecnie lubię od czasu do czasu „zajrzeć” w ten sposób do miejsc, które kiedyś odwiedziłem, „przejść się” po malowniczych uliczkach, które pamiętam jako zalane popołudniowym słońcem. Narzędzie Google’a okazało mi się też niezmiernie pomocne, gdy się przeprowadziłem do Warszawy, przy każdej zmianie mieszkania, przy każdym wypadzie ze znajomymi umówionym w nowym miejscu, zawsze warto było móc sobie zajrzeć na mapkę i dla lepszego zobrazowania przejść do wirtualnego widoku ulicy.

Street View z każdym rokiem zapewnia nam coraz większy dostęp do różnych ciekawych (i czasem niecodziennych – ostatnia słynna aktualizacja dotyczyła Amazońskiej dżungli) miejsc. Od wczoraj będziecie mogli w ten sposób odwiedzić m. in.: Twierdzę Boyen w Giżycku, Wilczy Szaniec w Gierłoży, okolice jeziora Niegocin. Będzie można odbyć rejs po jeziorach Niegocin i Kisajno, zwiedzicie Mamerki koło Węgorzewa,  Mazurski Park Atrakcji (zwany Mazurolandią) w Parczu koło Kętrzyna, Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego w Olsztynku, Ogród Zoologiczny w Łodzi, Skansen Lokomotyw w Zduńskiej Woli – Karsznicach, Państwowe Muzeum na Majdanku, Muzeum – Miejsce Pamięci w Bełżcu, Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Kościół Świętego Michała Archanioła w Binarowej.

Źródła: Google, blogspot.com.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...