Telltale Games – twórcy gry The Walking Dead oraz Wolf Among Us nawiązują współpracę z Marvelem

„Telltale Games” – studio najbardziej znane z serii gier na podstawie bijącego rekordy popularności serialu telewizyjnego, którego fabuła opowiada o grupie osób starających się przeżyć w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez wygłodniałe zombie, a mianowicie „The Walking Dead”, ogłosiło, iż akcja ich kolejnej produkcji rozgrywać się będzie w uniwersum Marvela.

„Marvel” ostatnio ma dobrą passę. Niedługo do kin zawita druga odsłona „Avengers”, a w planach znajduje się jeszcze przeszło dwadzieścia nowych projektów. Nic zatem dziwnego, że inne koncerny z miłą chęcią nawiązałyby z „Marvelem” współpracę. Marketingowo, to całkiem udana inwestycja. Na taki właśnie krok zdecydowało się studio „Telltale Games” odpowiedzialne między innymi za produkcje: „The Wolf Among Us” i „The Walking Dead”.

Miłośnicy przygodówek oraz graficznych nowel mają powody do radości, a przynajmniej rozbudzono ich apetyty. Biorąc jednak pod uwagę, jaki zespół pracuje nad grą można śmiało powiedzieć, że produkcja w najgorszym wypadku będzie dobra. Liczne nagrody za poprzednie projekty studia za tym przemawiają… Na ten moment jedyne co wiemy, to że tytuł ukazać ma się ukazać w 2017 roku. Nie wiadomo, których bohaterów uświadczymy w samej grze (uniwersum jest bogate), czy produkcja będzie bazowała, na którymś z filmów wchodzących do kin, czy będzie przedstawiać autorską historię.

http://www.youtube.com/watch?v=ZIq1bpzxCZw

„Telltale Games” aktualnie tworzy epizody do „Game of Thrones”, „Tales from the Borderlands” oraz zapowiedzianą niedawno grę przygodową w świecie „Minecrafta”, a w zanadrzu ma już trzeci sezon „The Walking Dead”. Niektórzy mogą mieć obawy, iż mnogość rozpoczętych projektów może mieć spory wpływ na obniżenie jakości samych gier. Oby obawy okazały się bezpodstawne…

Źródło: Telltale Games

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...