PKO BP

Z PKO BP zarejestrujesz firmę w zaledwie kilka minut

Serwis iPKO wzbogacił się o kolejną funkcję, tym razem dedykowaną osobom zakładającym firmę. Okazuje się, że klienci banku, przy wykorzystaniu serwisu transakcyjnego PKO BP dokonają wspomnianej czynności w zaledwie kilka minut. Jak widać, zakładanie działalności gospodarczej z domowej kanapy przy minimum formalności, powoli staje się faktem.

PKO BP

Jestem klientem BKO BP, z czego niebywale się cieszę. Skala innowacyjności banku jest dla mnie poniekąd potwierdzeniem słuszności dokonanego wyboru. Nie skłamię, twierdząc, że niemal każda wizyta w internetowym serwisie transakcyjnym PKO BP, jest dla mnie możliwością odkrycia nowej funkcji. Tempo nowości i zmian pozwala przeoczyć wiele ciekawych elementów. Dziś z poziomu iPKO, poza standardowymi zadaniami finansowymi mogę ubezpieczyć się, doładować kartę prepaid, zarządzać OFE, założyć profil zaufany, złożyć wniosek o świadczenie rodzina 500+ oraz załatwiać sprawy w ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych). Teraz do listy dołączyła możliwość rejestracji działalności gospodarczej.

Zakładanie firmy w PKO BP

PKO BP otwiera się na “przedsiębiorczych” klientów. Bank pozwoli na rejestrację firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO. Co ciekawe, jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku polskim. Cała akcja została opracowana przy współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

– *W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii tworzymy przyjazny ekosystem usług online. Jestem przekonana, że możliwość założenia firmy przez systemy e-bankowości, spotka się z dużym zainteresowaniem Polaków i wpłynie na odsetek przedsiębiorców, którzy będą obsługiwać swoją firmę elektronicznie. Uruchamiając kolejne możliwości dla naszych przedsiębiorców, tworzymy ofertę pomagającą im funkcjonować online, dzięki czemu zaoszczędzą czas oraz pieniądze *– podkreśla Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Jak przebiega proces rejestracji firmy?

Trzeba zaznaczyć, że prostota przejścia procesu uzależniona jest od tego, czy osoba, która dokonuje rejestracji, zamierza zostać płatnikiem VAT już na samym początku prowadzenia firmy. Jeśli tak, poza rejestracją w serwisie iPKO, konieczna będzie wizyta w Urzędzie Skarbowym. Natomiast w pozostałych przypadkach, zakładanie działalności ograniczy się do kilku minut spędzonych w serwisie transakcyjnym iPKO.

Chcąc zarejestrować firmę przy pomocy PKO BP, należy zalogować się do serwisu iPKO i udać się do zakładki e-Urząd. Z poziomu menu możemy przejść do zakładania działalności. Zanim jednak tego dokonamy, konieczne będzie założenie profilu zaufanego (jeśli takowego jeszcze nie posiadacie). Na początek niezbędne będzie podanie danych osobowych właściciela, podstawowych informacji na temat firmy oraz danych o działalności gospodarczej. Następnie wystarczy wybrać konkretną ofertę banku — rachunek firmowy oraz ewentualnie dodatkowe usługi.

Po wszystkim autoryzujemy dane, potwierdzamy profilem zaufanym i czekam na mail z powiadomieniem o nadaniu NIP i REGON (w uproszczeniu). Warto już w pierwszych dniach działalności wyposażyć się w zestaw niezbędnego oprogramowania, które znajdziecie w naszym e-sklepie Vipelektrogadzet.

To w którym kierunku zmierza PKO BP podoba mi się coraz mocniej. Myślę, że podobnych mnie klientów bank ma znacznie więcej. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jego deklaracje.

PKO Bank Polski od lat skutecznie wspiera polską przedsiębiorczość, dostosowując ofertę do aktualnych potrzeb małych i średnich firm. Umacniamy pozycję czołowego partnera biznesowego dla polskich firm i codziennie pomagamy im rozwijać biznes. Skupiamy się na budowaniu pozytywnych doświadczeń klientów i zwiększaniu ich zaufania – nowe rozwiązanie, umożliwiające łatwe i szybkie otwarcie firmy w serwisie transakcyjnym iPKO to naturalna konsekwencja naszej strategii w zakresie cyfryzacji. W przyszłości planujemy rozszerzenie naszej oferty o usługi dodane, które będą wspierać polskich przedsiębiorców w codziennej pracy– mówi Jan Emeryk Rościszewski, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Źródło: Komunikat prasowy PKO Bank Polski

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...