ArloQNetgear750x30

Zabezpiecz dom przy użyciu kamerki Netgear Arlo Q

Urządzenia streamujące obraz i dźwięk z danego miejsca do naszego smartfona to nic nowego. Niestety większość z nich posiada wady w postaci niskiej rozdzielczości, kiepskiego dźwięku, braku „przestrzeni w chmurze” oraz zerowej przydatności w ciemnościach. Cóż, wygląda na to, że Netgear znalazł sposób na wyeliminowanie wymienionych bolączek, czego efektem jest wprowadzenie do sprzedaży modelu Arlo Q.

 ArloQNetgear750x30

Bezpieczeństwo naszych domostw jest kwestią niezwykle istotną, dlatego też wydatki mające na celu poprawienie jego poziomu są nieuniknione. Nie oznacza to jednak, że na elektroniczny system monitoringu musimy wydać krocie. Przeciwnie – rozwiązanie oferowane przez Netgear nie należy do drogich (do tanich niestety też), a ponadto oferuje naprawdę ciekawe parametry oraz kilka dodatkowych opcji.

Wyląd nie jest najważniejszy, ba – w przypadku tego typu urządzeń nie jest on w ogóle istotny. Nie mniej jednak nie sposób odmówić Arlo Q uroku. Ciekawy design w połączeniu z wygodnym systemem montażu (tradycyjny stacjonarny oraz magnetyczny) tworzą przydatny zestaw. Szerokokątna kamerka nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD (1080p), mało tego – dzięki specjalnemu sensorowi robi to nawet w nocy. Dodajmy do tego funkcję wykrywania ruchu, transmisję dźwięku oraz wbudowany głośnik i otrzymamy naprawdę przydatny sprzęt.

Zastanawiacie się, gdzie będą zapisywane „nagrania”? Nie musicie, gdyż producent oferuje darmową przestrzeń w chmurze, w której przechowamy pliki z ostatnich siedmiu dni. Jest to wygodniejsze niż „ręczne” zarządzanie zawartością na wbudowanym dysku tudzież karcie Micro SD. Naturalnie istnieje możliwość „podglądania” monitorowanego miejsca w czasie rzeczywistym – wszystko dzięki dedykowane aplikacji, dostępnej na platformach mobilnych iOS oraz Android.

ARlo Qa

Osobiście jestem zauroczony oferowanymi przez sprzęt możliwościami i już snuje sobie w głowie scenariusze, w których Arlo Q mogłaby się przydać. Przykłady?

  • Obserwowanie snu dziecka (elektroniczna niania)
  • Zabezpieczenie domu (pokoje, wejście) podczas nieobecności
  • Kontrola pociechy
  • Kontrola naszych zwierząt

To tylko kilka możliwości. Każdy z nas z pewnością znajdzie swoje powody do rejestrowania określonych pomieszczeń czy miejsc. Pozostaje pytanie czy ów czynność jest warta wydania prawie tysiąca złotych, bo właśnie na tyle została wyceniona kamerka Arlo Q (VMC3040). W mojej opinii – jest to cena adekwatna do możliwości sprzętu, a jakie jest wasze zdanie?

Źródło: Informacja prasowa – Netgear.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...