Zainstalowałeś na swojej Lumii deweloperską wersję WP 8.1? Czekają Cię problemy. Jakie?

Niecierpliwi użytkownicy smarfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 8, którzy instalowali w pośpiechu deweloperską wersję nadchodzącego systemu, mogą mieć problem przy aktualizacji do finalnego build’u.

Bez nazwy-1

 

Windows Phone 8.1 dla deweloperów kusił. Spora grupa osób zachęcona wizją nowych funkcji, jakie zapowiedział Microsoft, zdecydowała się zainstalować wersję rozwojową „Developer Preview”. Oprogramowanie nie było i nie jest pozbawione błędów, lecz mimo to użytkownicy bardzo je sobie cenią.

Zaledwie dwa dni temu, Microsoft poinformował na swoim blogu o tym, że proces aktualizacji Lumii do najnowszej wersji systemu „wystartował”. Niestety, już na samym początku nie mogło obejść się bez problemów. Otóż, osoby korzystające  z funkcji BitLocker w WP 8.1 DP, chcąc update’ować swoje urządzenia, nie mogą tego zrobić w sposób prosty – przez OTA. Nawet próba instalacji finalnej wersji systemu może skończyć się „ucegleniem” smartfona, czego z pewnością nie chciałby nikt.

Co zatem mają zrobić osoby, których dotyczy problem?

Wystarczy skorzystać z narzędzia – Nokia Software Recovery Tool. Dzięki niemu cofniemy się do wersji oprogramowania Windows Phone 8, a co za tym idzie proces aktualizacji smarfona będzie możliwy.

Gigant z Redmond, w odpowiedzi na sugestie użytkowników zablokował tymczasowo możliwość wykonywania update’u w programie deweloperskim.  Przynajmniej do czasu uporania się z błędem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...