Zakaz używania sprzętu Huawei w Stanach Zjednoczonych realny?

Pozycja Huawei w USA nie przedstawia się najlepiej i wygląda na to, że jedyna zmiana, jakiej można się spodziewać to zmiana na gorsze. Federalna Agencja Łączności wpadła na pomysł blokowania operatorów używających korzystających z infrastruktury producenta. Co istotne — sprawa dotyczy również ZTE.

Huawei

To, że Stany Zjednoczone nie żyją za dobrze z Chinami, nie jest żadną tajemnicą. Mocarstwa prześcigają się w eksponowaniu wzajemnej niechęci, ale to, co zamierza uczynić Federalna Agencja Łączności, jest w mojej ocenie przesadą. Wszystko zaczęło się od oskarżeń o wykorzystywanie smartfonów Huawei do zbierania danych o użytkownikach z USA.

Huawei i ZTE znikną z USA?

Huawei jest dziś potęgą, która znaczną część swojej sprzedaży opiera na współpracy z operatorami sieci komórkowych. Jak łatwo zgadnąć, firma pragnęła działać również w Stanach Zjednoczonych, co wiązało się z koniecznością wejścia w relacje z AT&T oraz Verizon. Niestety, obydwie firmy bez uprzedzenia zerwały negocjacje i zostawiły chińskiego producenta na lodzie. Nieoficjalnie mówi się o naciskach rządu USA.

Trudno zaprzeczyć doniesieniom, zwłaszcza że Christopher Wray z FBI zalecił mieszkańcom USA zaprzestanie korzystania ze smartfonów Huawei, które mogą służyć do pozyskiwania cennych danych.

Najmocniejszy cios może przyjść jednak ze strony Federalnej Agencji Łączności, która wyszła z pomysłem blokowania operatorów korzystających z infrastruktury Huawei oraz ZTE. Dlaczego uważam, że nowa propozycja FCC może być naprawdę dotkliwa? Rynek jest na etapie przygotowań do wdrażania technologii 5G. Obydwie firmy mogły dostrzegać w nowym rozwiązaniu potencjał, z którego prawdopodobnie nie będą mogły skorzystać. Nie w USA.

Źródło: The Wall Street Journal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...