Elon Musk

Elon Musk usuwa konta firmowe z Facebooka

Nie spodziewałem się, że akcja #deletefacebook przybierze obecny kształt. Ogromny zasięg działań przeciwników portalu społecznościowego Zuckerberga dotarł również do CEO Tesli. W efekcie czego Elon Musk postanowił usunąć z serwisu profile Tesli, SpeceX oraz konto Solar City. Sprawa może mieć jednak głębszy wymiar.

Elon Musk

Zacznijmy od najważniejszego, czyli wyjaśnienia podstawowych, powierzchownych motywów, które popchnęły Muska do podjęcia decyzji o ucieczce z Facebooka. Kilka dni temu pisałem wam o aferze związanej z Cambridge Analytica, której to firmie udało się zebrać profile psychologiczne 50 milionów użytkowników Facebooka. W akcie protestu przeciwko braku stanowczej i co ważne, wcześniejszej reakcji Facebooka na problem, użytkownicy wyszli z inicjatywą #deletefacebook. Akcja ma na celu przekonywanie do usunięcia profilu.

Elon Musk zapytany za pośrednictwem Twittera o obecność SpaceX na Facebooku w związku z całą aferą, stwierdził, że konta zostaną usunięte.

Elon Musk nigdy nie używał Facebooka

Najciekawsze w sprawie jest to, że Musk nie zdawał sobie sprawy z tego, że istnieją jakiekolwiek oficjalne facebookowe profile firmowe przedsiębiorstw, których jest właścicielem. Nic dziwnego, że nie miał on większych oporów przed ich permanentnym usunięciem.

Kolejna sprawa jest jeszcze ciekawsza. Elon potwierdził, że nie zna za bardzo serwisu Zuckerberga i nigdy z niego nie korzystał. Jak widać “wielcy” tego świata szczędzą czasu na tak przyziemne media społecznościowe. Pochwalam. Obecnie jestem na Facebooku między innymi ze względów zawodowych i jedyna powiązana z serwisem usługa, z której nie umiałbym dziś zrezygnować to Messenger.

Niechęć do Trumpa?

Wszyscy wiedzą, że Elon Musk nie pała sympatią do obecnego Prezydenta USA. W wywiadzie dla CNBC z 2016 roku, CEO tesli przyznał, że Trump wydaje się nie mieć charakteru odzwierciedlającego Stany Zjednoczone. Niemniej, nie warto wprost atakować wspomnianego urzędu, z czego doskonale zdaje sobie sprawę Musk.

Poskładajmy więc fakty do kupy. Cambridge Analytica, która działała na Facebooku, wykorzystała dane użytkowników w kampanii prezydenckiej Donalda Trumba. Usunięcie Facebooka przez Elona to jednoznaczne wyrażenie niechęci do CA, a co za tym idzie — subtelny manifest niechęci do Trumpa. Przekazowy majstersztyk!

Źródło: Twitter, CNBC

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...