Samsung Galaxy Note 7 render smartfona

Zakrzywiony Samsung Galaxy Note 7

Premiera nowego Note powinna odbyć się jeszcze w te wakacje. Dostaniemy bestię czy odgrzewany kotlet?

Samsung Galaxy Note 7 render smartfona

Bezsprzecznie zbliżająca się wielkimi krokami premiera Galaxy Note, który równie dobrze może być obarczony numerem 6 lub 7, to jedno z ważniejszych wydarzeń w branży. Nie dlatego, że urządzenie ma wypuścić Samsung, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów na świecie. Ale dlatego, że Note będzie urządzeniem kompletnym. A przynajmniej na takie się zapowiada.

Do sieci przedostały się kolejne plany i rendery pokazujące, jak może wyglądać nowy phablet Koreańczyków. I choć są to jeszcze spekulacje, ale wydaje się, że mogą być dość trafne. Obserwując to jak rozwija się i jaką drogą podążają projektanci Samsunga, możemy być prawie pewni wyglądu Note 7. Otóż największe kontrowersje budzić będzie z pewnością zakrzywiony ekran urządzenia. I to z obu stron.

http://www.youtube.com/watch?v=NdyH22ojXyU

Widać, że Samsung poszedł drogą, którą obrał przy okazji premiery Galaxy S6 Edge, a którą mocno rozwinął przy okazji ostatniego flagowca. Pytanie tylko, czy aby na pewno Note 7 powinien mieć tego typu dodatek. Zakrzywiony wyświetlacz sprawdził się w „normalnym” smartfonie, a Note do tej klasy się raczej nie zalicza. Przede wszystkim problemem może być tutaj stylus, którego wykorzystanie na zakrzywionym ekranie może być problematyczne. A już na pewno będzie stanowiło nie lada wyzwanie dla developerów. Należy pamiętać, że to przecież jeden z nieodłącznych elementów phabletu Samsunga. Jeżeli więc rendery i plany są prawdziwe, producent musi szykować coś wyjątkowego.

Mówi się też, że w Galaxy Note 7 zobaczymy kolejny ciekawy wynalazek, który może stać się nową metodą zabezpieczania dostępu do urządzeń. Chodzi oczywiście o skaner tęczówki oka. Przed kilkoma laty prawdopodobnie nikt nie podejrzewał, że w smartfonach znajdzie się czytnik linii papilarnych, a tymczasem jest on już standardem we flagowcach (nie tylko). I być może skaner stanie się niedługo tym samym. Tylko czy aby jest on niezbędnym elementem sprzętu? Nie, ale jest na tyle ciekawy, że chętnie zobaczylibyśmy go na pokładzie nowego Galaxy Note. A na kiedy planowana jest oficjalne premiera urządzenia? Prawdopodobnie w pełnej krasie ujrzymy je już na początku sierpnia.

Źródło: Sammobile
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...