FacebookReakcje21

Zamiast przycisku „nie lubię”, na Facebooku pojawią się „reakcje”

Zuckerberg ruszył właśnie z testami nowej funkcji, która niebawem może zagościć u wszystkich użytkowników niebieskiej społecznościówki. Mowa o „buźkach”, które są poniekąd rozwinięciem doskonale znanego wszystkim lajka.

FacebookReakcje21

Nie tak dawno pisaliśmy o pomyśle pracowników Facebooka, dotyczącym wprowadzenia do portalu przycisku „nie lubię”, będącego przeciwnością wszechobecnego „like”. Idea zdawała się słuszna, gdyż w pewnym stopniu pozwoliłoby to na skuteczniejszą ocenę poszczególnych wpisów.

Okazuje się jednak, iż pracownicy firmy postanowili zmienić nieco kierunek prac nad wspomnianym tematem, czego owocem jest zupełnie nowy projekt — reakcje. Przyznam, że zastosowane buziek zamiast klasycznych lajków brzmi ciekawie, z drugiej jednak strony może to wprowadzać do Facebooka lekki zamęt. Przecież niektórzy userzy już teraz potrafią zabłądzić w gąszczu funkcji.

1engadgetreaction

Jeśli testowane rozwiązanie zostanie zaakceptowane przez społeczność, już niebawem zamiast klasycznego lajka wpisy ocenimy za pomocą określenia związanych z nim emocji. Do wyboru otrzymamy aż siedem buziek (duży like, serce, dwie roześmiane twarze, jedna zdziwiona, zapłakana oraz rozzłoszczona). Całkiem spory zestaw, pytanie: czy potrzebny. O ile zawsze podchodzę do podobnych rewelacji z entuzjazmem, o tyle w przypadku reakcji mam wątpliwości. Z mojego punktu widzenia do skutecznej oceny postów w zupełności wystarczyłyby maksymalnie 3 emotki.

Spokojnie, powyższe nie oznacza, że nowa opcja pojawi się u was już dziś. Przed tytułową funkcją długa droga. Na początku rozwiązanie zawita do Hiszpańskich oraz Irlandzkich użytkowników. Właśnie od ich opinii zależeć będzie przyszłość nowej funkcji.

Źródło: TheVerge, Engadget.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...