Zamierzasz zagrać w Dead Rising 3? Uważaj na telefony od postaci z gry!

Studia prześcigają się w implementowaniu nowych funkcji do swoich produktów. Na nietypowy pomysł wpadli twórcy Dead Rising 3survival horroru, o zombie.

Jak już wiemy nowa konsola Microsoftu, do woli korzystać ma z funkcjonalności SmartGlass. Dla niewtajemniczonych jest to technologia, pozwalająca na łączenie się konsoli ze smartfonem bądź tabletem, a następnie wykorzystując odpowiednią aplikację oba urządzenia będą w stanie się ze sobą komunikować. Z dobrodziejstw, tych postanowili aktywnie skorzystać twórcy Dead Rising 3.

Kilka słów o tym, jak rozwiązano sprawę SmartGlass, w grze studia Blue Castle powiedział Brent Amst – jeden z projektantów trzeciej części Dead Rising: „Oczywiście nie byłby to telefon, gdyby gracze nie mieli doświadczeń takich, jak z telefonem, czy tabletem, dzwonimy! To oznaczało, że potrzebowaliśmy żyjącej postaci, która będzie w stanie zadzwonić, albo wysłać wiadomość do gracza, w każdym momencie, oferując jakieś porady, nowe misje, albo nagrody… Unikatowa postać, która dzwoni do Ciebie, posiada własną przeszłość, motywacje i zainteresowania. Postać ta oferuje misje, do których masz dostęp tylko odbierając telefon albo wiadomości tekstowe na swoim urządzeniu mobilnym.”.

http://www.youtube.com/watch?v=d4-vVvvrVOw

Rozwiązanie wykorzystane przez dewelopera nowej odsłony survival horroru, bardzo przypadło nam do gustu. Jednak istnieje możliwość, że będziemy spamowani nic nie znaczącymi wiadomościami. Uważacie, że takie urozmaicenie rozgrywki sprawdziłoby się, też w innych tytułach?

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...