Zamknięcie biznesu, może grozić więzieniem…

Lavabit, kończy swoją działalność. Powodem takiej decyzji prezesa firmy – Ladara Levisona – jest niechęć do współudziału w zbrodniach na amerykańskich obywatelach.

Ladar Levison, właściciel Lavabit – firmy zapewniającej wyjątkowo zabezpieczoną usługę mailową zamyka interes. Decyzja taka była zapewne następstwem afery, wywołanej przez Edwarda Snowdena. Gdyby jakimś cudem ktoś nie orientował się w temacie, to przypominamy, iż Snowden ujawnił informacje na temat inwigilowania swoich obywateli przez amerykańskie służby ds. bezpieczeństwa narodowego. Levison przestrzega wszystkich internautów, by nie ufali jakiejkolwiek korporacji związanej ze Stanami Zjednoczonymi.

Niestety, zamknięcie firmy przez Levisona, było tylko początkiem całej lawiny wydarzeń. Otóż z prawnikiem szefa Lavabit skontaktować się miała prokuratura stanu Vancover. Prokuratura tłumaczy się, że zamykając swoją usługę Levison naruszył tajny nakaz sądowy.

Więcej w tej sprawie niestety się na razie nie dowiemy, gdyż została opatrzona klauzulą tajności. O ile sama idea wyłapywania informacji o planowanych zamachach terrorystycznych ma sens, to szpiegowanie niewinnych obywateli jest mocno kontrowersyjne. Musimy zwrócić uwagę na ten problem w naszym kraju, bo Stany Zjednoczone, w tym procederze nie są wyjątkiem.

Zatem drodzy internauci, zwracajcie uwagę na to co piszecie w sieci!

 

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...