You are here
Zamknięte oczy na zdjęciu? Facebook ci je otworzy! artykuły News 

Zamknięte oczy na zdjęciu? Facebook ci je otworzy!

Brzmi groźnie, ale w rzeczywistości mowa o nowej funkcji galerii zdjęć, nad którą pracuje Facebook. Okazuje się, że za sprawą inteligentnych algorytmów oraz analizy udostępnianych przez użytkownika fotografii, FB potrafi dokonać ich edycji, z korekcją zamkniętych oczu włącznie. Przełom, który zdetronizuje Photoshopa?

Facebook

Kiedy ktoś robi nam zdjęcie w momencie, w którym nasza twarz skierowana jest w stronę słońca, o przymknięcie oczu jest naprawdę łatwo. To, jak łatwo się domyślić, może zepsuć nawet najlepsze ujęcie. Istnieją jednak metody, które potrafią uratować “sytuację”. Problem w tym, że w większości przypadków potrzebna jest wiedza z zakresu obsługi programu graficznego, dajmy na to — Photoshopa. Co ważne, efekt nie zawsze okazuje się zadowalający. Cóż więc począć? Najlepiej poczekać na efekt prac Zuckerberga.

Facebook lepszy niż Photoshop

Serwis TechCrunch poinformował o pracach Facebooka związanych z tworzeniem nowego algorytmu, który w oparciu o SI i uczenie maszynowe dokona automatycznej edycji fotografii. Nie chodzi tutaj jednak o typowy retusz, a o modyfikację otwierającą oczy osobom widocznym na zdjęciu. Genialne.

Oczywiście funkcja jest obecnie na etapie opracowywania, co oznacza, że nie trafi ona w najbliższym czasie do użytkowników. Na wspomniane udogodnienie będziemy musieli niestety poczekać, ale jak sądzę — cierpliwość się nam opłaci. Liczba “próbek”, jakimi dysponuje Facebook, pozwala sądzić, że projekt zakończy się sukcesem. Sample zdjęciowe, jakie udostępniamy każdego dnia to doskonale pole do testów dla algorytmu.

Źródło: TechCrunch

Related posts

Leave a Comment