Zapłacimy za filmy na YouTube?

Od dłuższego czasu chodzą plotki o planach Google, które mają na celu wprowadzenie opłat za subskrypcję treści z serwisu YouTube. Do tej pory nie było żadnych konkretów, ale to może się zmienić już w najbliższym tygodniu.

Wszystko za sprawą portalu Financial Times, według którego już w tym tygodniu ma być oficjalnie ogłoszona specyfikacja projektu płatnego rozprowadzania treści. Jak to ma wyglądać? To właśnie tutaj plotka goni plotkę i nie wiadomo w ogóle co może być prawdą.
do artykułu Mówi się, że na początku cała usługa powiązana będzie z pięćdziesięcioma kanałami – partnerami serwisu YouTube, takimi jak: Howcast, World Wrestling Entertainment albo The Onion and Machinima. Jeśli będziemy chcieli zasubskrybować te kanały, będziemy musieli zapłacić 1,99 dolara za miesiąc. Warto dodać, że inne źródła mówią tez o wyższych stawkach, nawet do 5 dolarów miesięcznie. Prawie połowa tych pieniędzy ma trafić w ręce YouTube’a.

Czy to dobry pomysł? Czy szybko się przyjmie i nie będzie protestów przeciwko takiej polityce? Wszystko się okaże już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...