You are here
Zapowiedź Another Life – Netflix przygotował serial science-fiction artykuły News 

Zapowiedź Another Life – Netflix przygotował serial science-fiction

Produkcje oryginalne to coś, co powinno przyciągać nowych użytkowników do platformy VOD. Naszym zdaniem, najlepiej radzi sobie z tym HBO, ale i Netflix nie zamierza odpuszczać i tworzy seriale oraz filmy, które mają przyciągać przed ekrany i wyświetlacze jego klientów. Czy Another Life, nowy serial science-fiction, będzie w stanie to zrobić? Cóż, zapowiedź wygląda bardzo obiecująco, ale czy to wystarczy?

Another Life
Another Life fot. Netflix

Netflix nie bardzo ma teraz wyjście i po prostu musi zainwestować w autorskie produkcje. Konkurencja już to robi, choć nawet nie zdążyła uruchomić swoich usług. Mowa tutaj o HBO Max oraz Disney Plus. Pierwsza ze wspomnianych platform zadebiutuje w przyszłym roku i już wiadomo, że część najchętniej oglądanych seriali z Netflix wyląduje właśnie tam (m.in. Przyjaciele), a druga zabrała Netflixowi uniwersum Marvela. Zresztą Disney Plus zamierza stworzyć dużo nowych materiałów związanych właśnie z Marvelem oraz z Gwiezdnymi Wojnami. No dobrze, a co w takim razie ma Netflix do zaoferowania?

Another Life

Oczywiście platforma ma swoje autorskie produkcje, które zapewniają im zainteresowanie subskrybentów. Mamy tutaj chociażby Stranger Things, które ostatnio miało premierę swojego trzeciego sezonu czy Orange is the New Black, na którego ostatnie epizody czekają z utęsknieniem miliony widzów. Jednak platforma nie poprzestaje na tym, by produkować tylko te tytułu, które już zapewniły jej sukces. Cały czas powstają nowe, ale nie zawsze udaje się osiągnąć odpowiedni poziom, czyli taki, który zainteresuje użytkowników na dłużej. Jest szansa, że nowy serial od Netlfix to zmieni.

Właśnie pojawiła się pełnoprawna zapowiedź Another Life, czyli czegoś zupełnie nowego, co powinno spodobać się wszystkim fanom starego, dobrego science-fiction. Dlaczego? Ponieważ już sama zapowiedź zdradza nam, że twórcy nie boją się czerpać inspiracji z tego, co widzowie dobrze znają. Co możemy dostrzec w tych kilku minutach materiału? Przede wszystkim nawiązania do Arrival (polski tytuł Nowy początek), ale także i do Kontaktu z Jodie Foster. Mamy więc połączenie klasyki z nowym podejściem do historii, choć oczywiście sama zapowiedź Another Life wcale nie musi zdradzać tego, co faktycznie będzie się działo w serialu. Co o nim wiemy?

O czym opowie Another Life?

Przywołanie przez nas Arrival nie jest przypadkowe, głównie dlatego, że Another Life na identyczny punkt wyjścia, jak film. Otóż pewnego dnia na Ziemię przylatuje obcy statek kosmiczny i nie wiadomo, jakie są zamiary przybyszów. Tutaj także mamy kobiecą bohaterkę, czyli Niko Breckinridge, która ma dowodzić grupą śmiałków gotowych wyruszyć w kosmos, by poznać prawdę. Kiedy Nico będzie w kosmosie, razem ze sporą ilością innych osób, które chcą odegrać w tej historycznej wyprawie swoją rolę, jej mąż zostaje na Ziemi. Jego zadaniem będzie rozszyfrowanie, czego tak naprawdę obcy mogą od nas chcieć.

Brzmi dość sztampowo, ale nie skreślalibyśmy jeszcze Another Life, bo sam serial może rozwinąć się w interesującym kierunku. W głównej roli zobaczymy tutaj Katee Sackhoff, którą fani science-fiction mogą kojarzyć z serialu Battlestar Galactica. Sama zapowiedź nowej produkcji od Netflix przywołuje także skojarzenia z innymi tytułami. Nam najbardziej z Stargate oraz Lost in Space, które zresztą jakiś czas temu także wyprodukowała platforma VOD. Premiera zapowiedziana jest już na 25 lipca, a całość ma liczyć 10 odcinków. Warto będzie sprawdzić, co takiego udało się Netflixowi stworzyć i czy faktycznie będzie on w stanie powalczyć z HBO Max oraz Disney Plus w walce na produkcje autorskie.

Telewizory, laptopy oraz smartfony, które pozwolą wam oglądać Netflix tak, jak lubicie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / YouTube / IMDB / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment