You are here
Zatrzymana Dyrektor Huawei woli sprzęt Apple artykuły News 

Zatrzymana Dyrektor Huawei woli sprzęt Apple

Dyrektor Huawei, Meng Wanzhou będąca córką założyciela firmy, okazała się namiętną użytkowniczką sprzętu Apple. Podczas grudniowego zatrzymania na lotnisku w Kanadzie znaleziono przy niej iPhone’a, MacBooka oraz iPada. Co z polityką wewnętrzną firmy, która zakłada karanie za używanie sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie?

Huawei
fot. Pixabay

Huawei nie pała szczególną sympatią do Apple. Firmy są najzwyczajniej w świecie skłócone, na co mocny wpływ wywarły oskarżenia o szpiegostwo handlowe na rzecz Chin. Nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że szeregowi pracownicy chińskiego koncernu otrzymują kary za użytkowanie sprzętu Apple. Sprawa ta najwyraźniej nie dotyczy wysoko postawionych działaczy firmy.

Córka twórcy Huawei korzysta ze sprzętu Apple

Choć do aresztowania doszło w grudniu ubiegłego roku, dopiero teraz na światło dzienne wyszły interesujące fakty dotyczące zatrzymania dyrektor Huawei’a. Okazuje się, że Meng Wanzhou oprócz sztandarowego smartfona Mate 20 Porshe Design miała przy sobie iPhone’a 7 Plus, iPada Pro oraz MacBooka. Czyżby urządzenia Sadowników nadawały się do pracy lepiej od sprzętu sygnowanego logo Huawei?

Czuję, że w grę wchodzi nie tyle wygoda użytkowania smartfonów i komputerów Apple, ale także, a może nawet przede wszystkim — bezpieczeństwo. Huawei nie uchodzi za firmę, która specjalnie dba o prywatność użytkowników. Liczne oskarżenia o szpiegostwo i przekazywanie prywatnych danych chińskiemu rządowi stawiają pod znakiem zapytania renomę firmy. To daje do myślenia.

Zestaw urządzeń Apple, z których korzystała dyrektor firmy, może oznaczać tylko jedno. Wysoko postawieni pracownicy koncernu w obawie o swoją prywatność wybierają sprzęt konkurencji. To zaskakujące, ale ciężko znaleźć inne wyjaśnienie tejże sytuacji.

Jeśli wy również cenicie sobie bezpieczeństwo, sprzęt Apple znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Softpedia

Related posts

Leave a Comment