Zbliżeniowe płatności BLIKIEM to przełom

Kwestią czasu było to, kiedy płatności BLIKIEM zostaną wzbogacone o możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych. Zgodnie z przewidywaniami, włodarze BLIK zapowiadają wprowadzenie nowości, która trafi do pierwszych klientów na początku drugiej połowy przyszłego roku.

płatności BLIKIEM

BLIK to nasz polski standard płatności, który współpracuje z wieloma sieciami sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Wygoda, jaką zapewnia, jest oczywista. Problem w tym, że nie możemy płacić za pośrednictwem usługi w sposób zbliżeniowy. To ma się niebawem zmienić.

Zbliżeniowe płatności BLIKIEM

Polski Standard Płatności, czyli operator BLIKA nawiązał współpracę z Mastercard. Oznacza to, że klienci tytułowej usługi będą mogli dokonywać płatności zbliżeniowych BLIEM we wszystkich punktach, które obsługują system Mastercard.

Zawarcie jest bez wątpienia jedną z ważniejszych informacji branżowych w ostatnim czasie, jednak na wprowadzenie jego ustaleń musimy jeszcze poczekać. Współpraca zostanie sfinalizowana dopiero w drugiej połowie 2019 roku. Jak sądzę, nowość kierowana jest głównie do nowych użytkowników, którzy wcześniej nie decydowali się na podpinanie kart płatniczych do smartfonów. Osoby korzystające z Apple Pay oraz Google Pay niekoniecznie zainteresują się możliwością dokonywania płatności zbliżeniowych BLIKIEM.

Choć nawiązanie współpracy z firmą Mastercard powinno cieszyć, obawiam się, że bez dołączenia do gry kart VISA, nie będziemy mogli mówić o pełnym sukcesie. Pozostaje mieć nadzieję, na to, że luka zostanie możliwie szybko załatana.

Źródło: Bankier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...