Google Pay i Apple Pay i zbliżeniowe wypłaty z bankomatów

Stało się. Polskie bankomaty obsługują już zbliżeniowe wypłaty realizowane za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay, a także FitBit Pay oraz Garmin Pay. W czym nowe rozwiązanie jest lepsze od tradycyjnego sposoby pobierania gotówki? Odpowiadamy.

zbliżeniowe wypłaty

Serwis Cashless.pl poinformował o tym, że polskie bankomaty zaczęły realizować wypłaty za pośrednictwem usług takich jak Google Pay oraz Apple Pay. To wielka wygoda dla użytkowników, którzy wcześniej, chcąc skorzystać z wypłaty bez karty, musieli zdać się na BLIK-a.

Zbliżeniowe wypłaty (prawie) dla wszystkich

Przyznam, że ograniczyłem korzystanie z bankomatu do minimum. W zasadzie odwiedzam go może raz na miesiąc lub rzadziej. Większość transakcji, które realizuję, stanowią transakcje bezgotówkowe. Niemniej, nosiłem ze sobą także kartę do bankomatu. Teraz zrezygnuję z niej permanentnie… przynajmniej z przechowywania jej w portfelu.

Wszystko przez obsługę wspomnianych systemów płatności, które będę mógł realizować w bankomatach. Zbliżeniowe wypłaty to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Nie straszne są nam skanery kart, które przestępcy montowali w wielu punktach. Owszem, płatności bezdotykowe również mogą zostać przejęte, jednak tyczy się to głównie kart, gdyż w przypadku Apple Pay i Google Pay trzeba autoryzować transakcje za pomocą biometrii. Przewaga w kwestii bezpieczeństwa jest wobec tego oczywista.

Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie korzystać z nowego rozwiązania.

Źródło: Cashless

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....