You are here
Zdjęcia Google z zaawansowanym edytorem wideo. Użytkownicy doczekali się nowości Aplikacje mobile 

Zdjęcia Google z zaawansowanym edytorem wideo. Użytkownicy doczekali się nowości

Lepiej późno niż wcale — zaawansowany edytor wideo trafił do aplikacji Zdjęcia Google dla smartfonów z Androidem. Co ciekawe, użytkownicy iOS wspomnianym narzędziem mogli cieszyć się już kilka miesięcy temu.

Zdjęcia Google

Smartfony są coraz funkcjonalniejsze, a co za tym idzie, wykorzystujemy je do czynności, o których nie pomyślelibyśmy jeszcze kilka la temu. Moc obliczeniowa oraz ogrom oprogramowania dostępnego na te miniaturowe komputery, sprawiły, że za ich pomocą możemy nie tylko konsumować multimedia, ale tworzyć je. Przez tworzenie rozumiem tutaj nie tylko samo rejestrowanie np. wideo, ale jego późniejszą obróbkę. Dotychczas, chcąc dokonać sensownej edycji w smartfonie z systemem Android, musieliśmy posiłkować się aplikacjami firm trzecich. Dzięki aktualizacji Zdjęć Google możemy odinstalować pozostały soft edycyjny.

Zdjęcia Google z potężnym edytorem wideo

Żeby było jasne — nazywam rzeczony edytor potężnym tylko w ujęciu mobilnym. Prawdziwa sztuka, którą jest bez wątpienia edycja nagrań wideo, wymaga mocno zaawansowanych programów desktopowych, odpowiednio skalibrowanych monitorów oraz ogromnej mocy obliczeniowej. Smartfony są w tej kwestii mocno ograniczone, co nie przeszkadza absolutnie w tworzeniu przyjemnego dla oka kontentu. Takowy możemy zrealizować przy pomocy aplikacji Zdjęcia Google dla systemu Android, która doczekała się właśnie solidnego odświeżenia modułu do edycji wideo.

Wdrożenie nowych opcji edycyjnych do aplikacji dla systemów z rodziny iOS miało miejsce prawie pół roku temu. Dziś nowości trafiają do użytkowników smartfonów z Androidem.

Co nowego?

Aplikacja pozwala od teraz na niemalże swobodną edycję wideo. Zdjęcia Google umożliwiają już zmianę tempa odtwarzania, tworzenie timelapsów oraz dodawanie odrębnych ścieżek audio. Co ważne, wideo możemy składać nieliniowo, a to daje naprawdę duże możliwości edycji. Każda z dostępnych opcji działa płynnie i jak do tej pory, bezproblemowo.

Warto jednak pamiętać, że edycja wideo to spore obciążenie dla podzespołów urządzeń mobilnych. Z tego też powodu warto rozważyć zakup mocniejszego urządzenia, a te znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: AndroidPolice

Related posts

2 thoughts on “Zdjęcia Google z zaawansowanym edytorem wideo. Użytkownicy doczekali się nowości

  1. DP

    Dlaczego ta opcja nie jest dostępna na komputery?

    1. Marcin Karbowiak

      Bardzo dobre pytanie 🙂

Leave a Comment