You are here
Rzadkie niedziele handlowe to problem, w którym pomogą aplikacje mobilne Aplikacje mobile 

Rzadkie niedziele handlowe to problem, w którym pomogą aplikacje mobilne

Nie tak dawno rząd wprowadził podział na niedziele handlowe oraz niedziele niehandlowe. Choć cel związany z ochroną pracowników był słuszny, w internecie wre od oburzenia obywateli. Niezadowoleni są główne mieszkańcy większych miast, którzy kwestię większych zakupów w hipermarketach zostawiali na ostatni dzień tygodnia. Walka z programem rządzących nie ma sensu, ale dzięki aplikacjom mobilnym możemy nieco złagodzić skutki braku otwartych w niedziele sklepów.

niedziele handlowe

Przepisy zostały już opracowane i wdrożone, dlatego też ciągłe rozprawianie o nich i obwieszczanie swojego niezadowolenia światu, mija się z celem. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe istnieje i będzie istniał przez najbliższe miesiące, lata lub dekady. Istnieją jednak aplikacje, które poza powiadomieniem nas o aktualnych w danym miesiącu niedzielach handlowych, poinformują nas również o tym, w których sklepach możemy dokonać zakupów w niedziele niehandlowe.

Niedziele handlowe i aplikacje mobilne

Może wydać się to dziwne, ale nie każdy wie, kiedy mają miejsce tak zwane niedziele handlowe. W teorii każda pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca powinna oznaczać otwarte sklepy, ale z uwagi na święta, wygląda to różnie. Z pomocą może przyjść tutaj aplikacja Niedziele handlowe, w której znajdziemy kalendarz z wyszczególnionymi dniami wolnymi od handlu. Dodatkowo na pulpicie smartfonów z Androidem możemy ustawić widget.

Kolejna świetna aplikacja to Czynna Niedziela. Program pomoże odnaleźć nam sklepy oraz punkty gastronomiczne i rozrywkowe, które działają również w niedziele niehandlowe. Aplikacja jest naprawdę rozbudowana i znajdziemy w niej wyszukiwarkę, listę najbliższych miejsc, mapę, godziny otwarcia, a nawet możliwość zgłoszenia nowych punktów.

To tylko dwa przykłady na to, że problem, jakim dla wielu polaków są niedziele handlowe, a w zasadzie ich ograniczona liczba w miesiącu, może zostać zlikwidowany przy pomocy smartfonów. Wystarczy przejrzeć repozytorium Google Play Store oraz Apple App Store i odkryjemy, że istnieje wiele podobnych rozwiązań. Z aplikacji możecie korzystać między innymi na smartfonach dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Related posts

Leave a Comment