Dobby Slide

Zero Tech stworzyło drona, którego schowasz do kieszeni!

Światowi producenci prześcigają się, aby do swojej oferty włączyć modele, które będą w stanie zadowolić jak najszersze grono konsumentów. Jedni przy zakupie wspomnianego gadżetu kierują się długością działania akumulatora, inni stawiają z kolei na miniaturowe rozmiary. Firma „Zero Tech” – cenione na świecie przedsiębiorstwo oferujące profesjonalne drony przeznaczone do tzw. „aerial photography” postanowiła wyjść naprzeciw osobom ceniącym sobie właśnie kompaktowy format takowych maszyn.

Dobby Slide

„Zero Tech Dobby” – to kieszonkowy quadrocopter o śmiesznie małych rozmiarach (135x67x36.8mm) oraz wadze (199g), którego bez problemu zmieścisz w kieszeni. Pewnie zastanawiajcie się teraz, jak to w ogóle jest możliwe? Już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż latający gadżet jest rozkładany – śmigła możemy schować pod konstrukcją, dzięki czemu zabierzemy maszynę, gdziekolwiek nam się zamarzy.

Nie samymi rozmiarami człowiek jednak żyje… Specyfikacja techniczna drona również prezentuje się zachęcająco. Obudowa skrywa w sobie 4-rdzeniowy procesor „Qualcomm Snapdragon 801” o taktowaniu 2.3 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej na dane. 13-megapikselowa kamera pozwoli nam na rejestrowanie materiałów filmowych o rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę oraz robienie zdjęć o maksymalnej jakości 4208 × 3120 pikseli.

Dron „Dobby” wyposażony został również w następujące moduły łączności: WiFi, GPS, GLONASS, a sterować nim można za pośrednictwem dedykowanej platformie „Android” w wersji co najmniej 4.3 lub „iOS” minimum w wersji 8.0 aplikacji. Z ważniejszych funkcji wspomnieć należy o śledzeniu obiektów, sterowaniu głosowym czy też możliwości zaprogramowania quadrocoptera w taki sposób, aby ten poleciał we wcześniej wskazane mu miejsce.

http://www.youtube.com/watch?v=_tX0NRmVN1I

Co prawda zabawa dronami stajesię coraz pouplarniejsza także w naszym kraju, lecz muszę z góry uprzedzić, iż sprzęt do najtańszych nie należy. Za kieszonkowego drona „Zero Tech Dobby” przyjdzie nam wysupłać z portfela kwotę w wysokości ok. 1400 złotych.

Źródło: Dronenewsblog.com, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...