Dobby Slide

Zero Tech stworzyło drona, którego schowasz do kieszeni!

Światowi producenci prześcigają się, aby do swojej oferty włączyć modele, które będą w stanie zadowolić jak najszersze grono konsumentów. Jedni przy zakupie wspomnianego gadżetu kierują się długością działania akumulatora, inni stawiają z kolei na miniaturowe rozmiary. Firma „Zero Tech” – cenione na świecie przedsiębiorstwo oferujące profesjonalne drony przeznaczone do tzw. „aerial photography” postanowiła wyjść naprzeciw osobom ceniącym sobie właśnie kompaktowy format takowych maszyn.

Dobby Slide

„Zero Tech Dobby” – to kieszonkowy quadrocopter o śmiesznie małych rozmiarach (135x67x36.8mm) oraz wadze (199g), którego bez problemu zmieścisz w kieszeni. Pewnie zastanawiajcie się teraz, jak to w ogóle jest możliwe? Już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż latający gadżet jest rozkładany – śmigła możemy schować pod konstrukcją, dzięki czemu zabierzemy maszynę, gdziekolwiek nam się zamarzy.

Nie samymi rozmiarami człowiek jednak żyje… Specyfikacja techniczna drona również prezentuje się zachęcająco. Obudowa skrywa w sobie 4-rdzeniowy procesor „Qualcomm Snapdragon 801” o taktowaniu 2.3 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej na dane. 13-megapikselowa kamera pozwoli nam na rejestrowanie materiałów filmowych o rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę oraz robienie zdjęć o maksymalnej jakości 4208 × 3120 pikseli.

Dron „Dobby” wyposażony został również w następujące moduły łączności: WiFi, GPS, GLONASS, a sterować nim można za pośrednictwem dedykowanej platformie „Android” w wersji co najmniej 4.3 lub „iOS” minimum w wersji 8.0 aplikacji. Z ważniejszych funkcji wspomnieć należy o śledzeniu obiektów, sterowaniu głosowym czy też możliwości zaprogramowania quadrocoptera w taki sposób, aby ten poleciał we wcześniej wskazane mu miejsce.

http://www.youtube.com/watch?v=_tX0NRmVN1I

Co prawda zabawa dronami stajesię coraz pouplarniejsza także w naszym kraju, lecz muszę z góry uprzedzić, iż sprzęt do najtańszych nie należy. Za kieszonkowego drona „Zero Tech Dobby” przyjdzie nam wysupłać z portfela kwotę w wysokości ok. 1400 złotych.

Źródło: Dronenewsblog.com, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...