CareSet 3mk

Zestaw CareSet 3mk, a ty czym czyścisz swój smartfon?

W ostatnim czasie testuję sporo produktów związanych z ochroną urządzeń mobilnych, przy czym mam tu na myśli zarówno obudowę, jak i ekran. Jednym z najciekawszych “dostawców” akcesorii takich jak folie ochronne, czy szkła hartowane jest polska firma 3mk, z której produktów korzystam prywatnie. Tak się składa, że 3mk to nie tylko zabezpieczenia, ale również zestawy czyszczące, jak choćby CareSet 3mk, który służył mi do czyszczenia elektroniki przez ponad miesiąc.

CareSet 3mk

Elektronika użytkowa jakkolwiek byśmy o nią nie dbali zawsze będzie się brudzić. To nieuniknione. Zakurzenia, smugi oraz pozostałości po przeróżnych substancjach, często “tłustych”, potrafią oszpecić nawet najatrakcyjniejszy wizualnie sprzęt. O zapobieganiu możemy zwyczajnie zapomnieć, gdyż nawet po zamontowaniu na ekran tabletu, smartfona czy komputera foli lub szkła, ślady będą powstawać w dalszym ciągu. Pytanie, jak skutecznie i możliwie bezpiecznie dla wyświetlacza czyścić wspomniane powierzchnie. Odpowiedzią okazują się zestawy czyszczące.

CareSet 3mk — zestaw

Nie chcę tutaj wywyższać produktu 3mk, gdyż na rynku istnieją równie ciekawe zestawy, jednak ten przypadł mi do gustu najbardziej. Przyczyniły się do tego oczywiście udogodnienia oraz solidne opakowanie. Cena, choć nie należy do najniższych, nie zwalała z nóg. Za zestaw sprzedażowy CareSet 3mk przyjdzie nam zapłacić 29 złotych, co jest kwotą, w mojej ocenie, uczciwą.

Całość opakowano w woreczek z tworzywa sztucznego, na którym nadrukowano komplet najpotrzebniejszych dla przyszłego użytkownika informacji. Moją uwagę przykuł suwak, który pozwala na wielokrotne szczelne zamknięcie zestawu, co sprawia, że możemy zabrać go ze sobą niemal wszędzie, choćby na plaże czy w błotniste tereny. W środku znajdziemy jedynie dwa elementy — 50 mililitrową fiolkę z żelem czyszczących oraz ściereczkę z mikrofibry. Tylko tyle i aż tyle. Zapewniam, że wspomniane połączenie stanowi wszystko, czego potrzeba do przywrócenia zabrudzonemu urządzeniu blasku.

CareSet 3mk

Jak to działa?

Działa dobrze, koniec. Teraz na poważnie — jako że testuję w ciągu miesiąca sporą liczbę urządzeń, staram się utrzymywać je w nienagannym stanie, szczególnie przed wykonaniem zdjęć na potrzeby recenzji. Do tego dochodzi konieczność dbania o sprzęt prywatny. Smartfony, telewizory, komputer, tablet, zegarki — każde z wymienionych urządzeń doprowadzam do “stanu używalności” co kilka dni. W przypadku podstawowego modelu, który służy mi niemal non stop, procedurę powtarzam znacznie częściej. Tym bardziej martwiło mnie to, na ile wystarczy skromny zestaw CareSet 3mk. Ku mojemu zaskoczeniu, z pojemnika z żelem czyszczących ubyła mniej więcej płowa substancji. Oznacza to, że zestaw sprzedażowy powinien wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi na co najmniej kilka miesięcy.

Producent deklaruje, iż żel jest w pełni bezpieczny, nie wywołuje alergii, nie zawiera amoniaku ani alkoholu. Teoretycznie nie powinien podrażniać skóry dłoni, dlatego też dziwi mnie ostrzeżenie o kontakcie z “miejscami wrażliwymi” nadrukowane na opakowaniu. Niemniej, ja używałem żelu bez żadnej ochrony i nie zaobserwowałem niczego niepokojącego.

Po naciśnięciu “spustu” buteleczki z żelem, wydobywa się z niej niewielka jego ilość. Następnie pozostaje dokończyć proces czyszczenia, przecierając element (np. ekran) ściereczką z mikrofibry. Nie ma potrzeby dokładnego “szorowania”, wszystko działa, tak jak działać powinno. O ile czyszczenie mniejszych powierzchni jest wygodne, o tyle już zabawa z 49-calowym telewizorem nie jest już tak przyjemna. Na szczęście, nawet TV “lubi się” z CareSet 3mk, co widać po skuteczności zestawu.

CareSet 3mk

Czy polecam? Jeśli szukacie bezpiecznego, niedrogiego i skutecznego sposobu na czyszczenie urządzeń mobilnych — tak. Oczywiście dalej możecie wykorzystywać do tego celu rękawa koszuli. Każdy ma wybór.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...