McDonaldsVR750x300

Zestaw Happy Meal zapakowany w gogle VR? McDonald’s zaskakuje

Zestawy służące jako gogle wirtualnej tudzież rozszerzonej rzeczywistości stają się coraz popularniejsze i nie mówię tutaj tylko o drogich Oculusach. Podobnym zainteresowaniem cieszą się także proste konstrukcje typu Google Cardboard, które niekiedy możemy otrzymać jako bonus przy zakupach. Jakich? Na przykład w McDonaldzie…

McDonaldsVR750x300

Tak, to nie żart. W restauracjach sygnowanych tytułową marką ruszyła akcja Happy Goggles, w myśl której do każdego dziecięcego zestawu Happy Meal można dokupić gogle VR. Tak właściwie po uiszczeniu opłaty wynoszącej 4,10 dolarów jedzenie naszych pociech zostanie zapakowane właśnie w nie, a nie jak to ma miejsce zazwyczaj – standardowy kartonik. Sprytne prawda?

Naturalnie, podobnie jak w przypadku Google Cardboard i tutaj do działania potrzebny będzie smartfon, który posłuży nam za „odtwarzacz” oraz ekran. Poza typowymi produkcjami, które bez problemu znajdziemy w Google Play, nabywcy Happy Goggles otrzymają bonus w postaci gry stworzonej na zamówienie McDonalds – Slope Stars. Aplikacja to prosta zabawa, w której wcielimy się w rolę narciarza zbierającego „gwiazdki”.

 http://www.youtube.com/watch?v=bnYg752URcE

Zainteresowani promocją? Jeśli tak, powinniście się pospieszyć, gdyż gadżet trafił do restauracji w skromnej liczbie 3 500 sztuk. Jest jeszcze jeden problem – aby nabyć tytułowe gogle musicie odwiedzić Szwecję, gdyż akcja początkowo dotyczy jedynie restauracji w tymże kraju. Naturalnie, jeśli ta spotka się z odpowiednim zainteresowaniem, rozszerzenie jej o kolejne rynki będzie właściwie czystą formalnością.

Choć dla większości z nas gogle z McDonalda są nieosiągalne (koszty podróży i jej ogólna nieopłacalność) to sam fakt popularyzacji rozwiązania pozwala sądzić, iż stosunków niedługo staną się one typowy elementem dnia codziennego. Pytanie, jak daleko w kwestii nowych użyteczności posuną się projektanci oprogramowania? Cóż – możliwości są prawie nieograniczone, więc jedynym „hamulcem” rozwoju będzie tylko i wyłącznie wyobraźnia.

Źródło: Techspot.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...