prima 750x300

Prima Cinema, czyli Warcraft w dniu kinowej premiery na twoim telewizorze

Oglądanie filmowych produkcji w kinie to przyjemność. Niestety, tylko czasami. Dużo częściej spotykają nas sytuację, o których szkoda nawet wspominać. A gdyby tak mieć te same filmy w domu. Tego samego dnia, co ich światowa premiera. Legalnie. To właśnie oferuje Prima Cinema.

 
prima 750x300
Do tej pory z możliwością oglądania głośnych, kinowych premier mogli mieć styczność tylko najbogatsi i najważniejsi ludzie w Hollywood. Oczywiście, mówimy tutaj o ich domowym zaciszu. Przywilej bogatych można by powiedzieć. Teraz taka przyjemność może dotyczyć także nas, szarych obywateli, którzy z fabryką snów mają niewiele wspólnego. Są jednak pewne warunki, które powinniśmy spełnić, by cieszyć się z tego, co oferuje Prima Cinema Movie Player. A oferuje dużo.
Zanim przejdziemy do tego, co potrafi to niewielkie pudełko, trochę złych wieści. Po pierwsze, by w ogóle zainstalować w domy Prima Cinema, musimy mieszkać na terenie USA. Po drugie musimy być dość majętnymi ludźmi, bo koszt tego set boxa to około 35 tysięcy dolarów. Wypożyczenie filmu na 24 godziny to dodatkowe 500 dolarów, a w przypadku produkcji 3D, cena rośnie o kolejne 100. Dodatkowo, ewentualny klient musi spełnić wytyczne firmy odnośnie miejsca instalacji, a także pozwolić na jej przeprowadzenie. Czyli Prima Cinema nie kupimy w byle jakim sklepie i radośnie nie przytachamy do domu.
 
prima 750x300 2
Gdy już uda nam się dopiąć formalności i znacznie odchudzić portfel, dostajemy w zamian całkiem interesujący sprzęt. Prima Cinema Movie Player wygląda jak produkt klasy premium (nie dziwne), ale nie skorzystamy ze streamingu za pomocą Wi-Fi. Łączność tylko za pomocą klasycznego kabla, a samo odpalenie urządzenia odbywa się poprzez włącznik z czytnikiem linii papilarnych. Wszystko po to, by zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą i wyciekiem treści. A te mają być nie tylko ekskluzywne, ale w doskonałej jakości.
1080p FullHD, obraz w formacie kinowym i dźwięk na najwyższym (również kinowym) poziomie. Dyski wewnątrz urządzenia spięto w macierz RAID-5, a zmieścić się ma na nich do 50 produkcji. A te naprawdę robią wrażenie. W zapowiedziach znaleźć można „Warcrafta”, nowym film z Bournem w roli głównej, „Bogów Egiptu” czy „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Innymi słowy, same hity. Producent zapewnia, że filmy trafiać mają do ich obiegu w tym samym czasie co do kin. Mogą zdarzać się pewne opóźnienia, spowodowane konsekwencjami prawnymi, ale chyba nikogo to nie dziwi.
Czy Prima Cinema jest próbą walki z piractwem? Raczej nie. To zabawka dla bogatych, którzy będą mogli pochwalić się ekskluzywnym produktem.
Źródło: PrimaCinema
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...