You are here
Zmiana ID w PlayStation Network – mała rzecz, a cieszy. Jak to zrobić? Gry konsole 

Zmiana ID w PlayStation Network – mała rzecz, a cieszy. Jak to zrobić?

Przez długie lata gracze z całego świata nie mogli doprosić się od Sony jednej, ale istotniej dla nich kwestii. Od dziś nie będą mieli już jednak z nią problemu, bo zmiana ID w PlayStation Network w końcu jest możliwa. To niby drobnostka, która w teorii powinna być łatwa do rozwiązania, ale Sony od bardzo dawna walczyło z problemem.

Zmiana ID w PlayStation Network

Wielu graczy z Sony zwianych jest od… lat. Przecież konto w PSN można było założyć już dawno temu, a to oznacza, że wybierany wtedy nick, mógł nie od końca oddawać to, z czym chcieliby się teraz identyfikować. Owszem, zawsze można było założyć nowe konto, ale co z trofeami i cyfrowymi zakupami przypisanymi do konta? Przez wiele lat gracze prosili więc PlayStation, żeby wprowadzono możliwość zmiany raz przypisanego pseudonimu. I w końcu taką możliwość, po wielu miesiącach beta-testów, udostępniono użytkownikom.

Zmiana ID w PlayStation Network

Dla wielu użytkowników PSN, taka możliwość to wybawienie. Zapewne część z graczy także ma dość tego, jak nazywa się ich konto, które zakładali jeszcze wtedy, kiedy byli dziećmi. Są jednak pewne obwarowania, które nie pozwalają na to, żeby zmiana ID w PlayStation Network była tak prosta, jak się wydaje. Chodzi głównie o ilość zmian, których możemy dokonać… za darmo. Tak, niestety, ale jeżeli będziemy chcieli robić to zbyt często, to niestety, ale przyjdzie nam zapłacić. I to dość sporo, bo prawie 40 złotych jednorazowo. Jednak pierwsza zmiana ID w PlayStation Network jest darmowa, co dla większość z graczy powinno być wystarczające.

Nasze ID możemy jednak zmieniać bez limitów. O ile oczywiście będziemy skłonni zapłacić za to odpowiednie pieniądze. Trudno nam ocenić, czy faktycznie wiele osób zdecyduje się na więcej, niż tylko jedną zmianę. Widać jednak, że Sony chciało się częściowo zabezpieczyć przed problemami z implementacją nowych pseudonimów i dlatego wprowadziło za to opłatę. Bo niestety, ale problemy mogą się pojawić. Według Sony, niektóre z produkcji, które zostały wydane przed kwietniem 2018 roku, mogą powodować (choć oczywiście nie muszą) pewne problemy. Chodzi o to, że niektóre z trofeów zdobytych w grze może zniknąć. Może dojść także do resetu ustawień w grze. O jakich tytułach mowa? Między innymi: Śródziemie: Cień Mordoru, Alien: Isolation, Mortal Kombat X oraz XL, Batman: Arkham Night, No Man’s Sky czy Destiny 2. Pełną listę tytułów, które mogą nie współpracować z nowymi nick’ami, znajdziecie pod tym adresem.

Jak zmienić ID w PlayStation Network?

Na szczęście sama zmiana ID w sieci PSN, jest banalnie prosta. Można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wejście do menu ustawień z poziomu konsoli. Tam wybieramy opcję Zarządzania kontem, a następnie Informacje o profilu. Kolejnym krokiem będzie wybranie opcji Profil, gdzie wpisujemy już nowy nick. Warto także dodać, że stara nazwa nie znika i w każdej chwili będzie można do niej wrócić. Została ona bowiem dla nas „zarezerwowana”. To na wypadek problemów lub dla graczy przywiązanych do swojego nick’u.

Jeżeli chcemy zmienić ID za pomocą przeglądarki na PC, to wystarczy zalogować się na stronie PlayStation Network. Tak klikamy w naszą nazwę użytkownika, a następnie w opcje Edycja. Widać więc, że w obu przypadkach, jest to banalnie proste i nie powinno sprawić nikomu problemu. Oczywiście w przypadku korzystania z konsoli PlayStation 4, należy wcześniej zainstalować aktualizację, ale zazwyczaj wykonuje się ona automatycznie.  Dobrze, że w końcu gracze dostali wybór, bo „prosili” się o to od lat. Część z nich nie wierzyła nawet w to, że nastąpi to jeszcze w tej generacji. Całe szczęście, Sony udało się to wprowadzić. Próbowaliście już czy nie macie takiej potrzeby?

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sony PlayStation / PlayStation Network / Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment