You are here
Smartfon z Androidem posłuży za klucz bezpieczeństwa do konta Google! artykuły News 

Smartfon z Androidem posłuży za klucz bezpieczeństwa do konta Google!

Google pozwoli użytkownikom na wykorzystanie smartfona do dwustopniowej weryfikacji podczas logowania do konta. Co ciekawe, rzeczony proces odbędzie się nie poprzez SMS, a klucz bezpieczeństwa, którym będzie samo urządzenie.

klucz bezpieczeństwa
fot. Google

Na kontach Google przechowujemy ogrom informacji takich jak lista kontaktów, notatki, dokumenty oraz wydarzenia zapisane w kalendarzu. Nie wspomnę już nawet o historii lokalizacji czy naszych osobistych preferencjach widocznych w przeglądarce internetowej. Standardowy system logowania bywa zawodny, dlatego Google korzysta z dwuetapowej weryfikacji, którą mogą aktywować użytkownicy usług giganta.

Najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia był tak fizyczny klucz bezpieczeństwa FIDO, np. Security Key. Co, jeśli powiem wam, że za takowy może posłużyć smartfon z Androidem?

Dokładnie o takiej możliwości Google poinformowało dzisiaj za pośrednictwem swojego bloga. Wygodne rozwiązanie wymaga do działania smartfona z Androidem w wersji nie niższej niż 7.0 oraz komputera z Chrome OS, macOS oraz Windows 10 z przeglądarką Chrome. Jak dokonać aktywacji usługi? Wystarczy wypełnić kilka prostych kroków:

  • Dodaj konto Google na smartfonie z Androidem
  • Włącz na smartfonie weryfikację dwuetapową
  • Na komputerze w ustawieniach 2SV wybierz „Dodaj klucz bezpieczeństwa”
  • Z poziomu menu wybieramy z listy dostępnych urządzeń nasz smartfon.

Warto pamiętać, że narzędzie jest obecnie oferowane w formie beta.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment