You are here
Zmiany na Instagram – co nowego? artykuły News 

Zmiany na Instagram – co nowego?

Konferencja F8 zawsze przynosiła ciekawe informacje, nie tylko dla developerów, dla których jest organizowana, ale głównie dla użytkowników. Przecież to oni będą korzystali z zapowiedzianych przez twórców rewolucji. Choć zmiany na Instagram nie są aż tak rewolucyjne, jak można by się było spodziewać.

Zmiany na Instagram

F8, czyli wydarzenie przyciągające uwagę całego zainteresowanego technologią świata, odbyło się w dość ponurej atmosferze. Pamiętamy przecież, co ostatnimi czasy spotkało Facebooka i jak wyglądało przesłuchanie Marka Zuckerberga. Przez chwilę nawet wieszczono upadek giganta, ale jak zwykle okazało się to przesadzone. Mark nic nie stracił, a można nawet powiedzieć, że zyskał. W cieniu tych wydarzeń, konferencja nie przyniosła większych rewolucji, a już przynajmniej nie na platformie Instagram.

Zmiany na Instagram

Przyjrzyjmy się zmianom, które w ciągu najbliższych tygodni mają pojawić się w aplikacji. W dużej mierze będą one dotyczyły funkcji Stories, czyli krótkich materiałów pojawiających się niezależnie od publikowanych na Instagram zdjęć. Wśród tego, co pojawia się w Stories, można zaobserwować materiały z m.in. Spotify i to samo zauważyli developerzy. W przyszłości nie trzeba będzie już kombinować z tym, jak pokazać followersom czego się słucha. Spotify zyska przycisk do share’owania, a kontent zostanie automatycznie zaciągnięty do Instagram.

To z pewnością ułatwi życie, choć o wiele ciekawsze wydaję się to, że taką samą funkcję dostanie także GoPro. To nie jedyne aplikacje, które zyskają taką funkcjonalność, ale na informację o innych, przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Oczywiście do udostępnianych materiałów w Stories będzie można dodawać szereg naklejek i efektów.

Kolejnym rozwiązaniem mającym pojawić się niedługo będą efekty rozszerzonej rzeczywistości, które materiałom video dodadzą atrakcyjności. Czy to aby na pewno potrzebne? To już kwestia dyskusyjna, ale z całą pewnością rzesza użytkowników ucieszy się z takiego rozwiązania, a Instagram zaleją chmurki, serduszka i wszystko to, co tylko developerzy wymyślą.

Video Chat na Instagram

Zmiany na Instagram dosięgną także funkcji Direct. Już niedługo będziemy mogli prowadzić grupowe video konwersacje. Odpowiedni przycisk pojawi się tuż nad wiadomościami i pozwoli na połączenie się z obserwowanymi użytkownikami. Zobaczymy, jak będzie to działało w praktyce, bo już dziś aplikacja jest energożerna.

Przeglądanie materiałów także ulegnie modyfikacji. Zostaną wprowadzone zakładki, które będą przypisane do poszczególnych tagów i kategorii. Sam algorytm dalej ma filtrować dla nas treści, które według niego będą nam najbardziej pasowały. Co z powyższych wydaje się najbardziej interesujące? Chyba funkcja Video Chat, choć wydaję się wprowadzana lekko „na siłę”. Wszak komunikatorów mamy już pod dostatkiem.

Kiedy funkcje się pojawią, może przydać się wam powerbank.

Źródło: Instagram-Press

Related posts

Leave a Comment