Zmiany w Plantronics

Plantronics od lat skutecznie i z uporem buduje swoją markę. Nie tylko w Europie, ale również poza jej granicami staje się coraz bardziej rozpoznawalny. A zmiany na najwyższych szczeblach w firmie mogą w dalszej ekspansji tylko pomóc.

PaulClarkPlantronics 750x300 1

Firma, choć wydaje się młoda, na rynku obecna jest już od ponad 60 lat. Zaczęło się w garażu (a jakżeby inaczej), gdzie dwóch pilotów postanowiło stworzyć słuchawki inne od tych, które wykorzystywali w pracy. Takie, które mogłyby służyć w komercyjnych lotach. Tak powstało Plantronics, a dziś firma może poszczycić się tym, że z ich rozwiązań korzystają wszystkie koncerny znajdujące się na liście stu największych przedsiębiorstw magazynu Forbes.

W ciągu tych kilkudziesięciu lat działalności Plantronics otworzył się na inne rynki. Oprócz pilotów ze sprzętów firmy korzystają także zwykli użytkownicy i to w dużej mierze od nich zależy w jakim kierunku Plantronics będzie się rozwijać. Teraz, gdy na stanowisku, które przez dwanaście lat zajmował Philip Vanhoutte, pojawi się Paul Clark może być tylko lepiej. Vanhoutte piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w regionie Europy i Afryki od 2003 roku, a w tym czasie przyczynił się do znacznego wzrostu sprzedaży oraz rozpoznawalności marki.

PaulClarkPlantronics 750x300 2

Stanowisko od kwietnia obejmie po nim Clark, który do tej pory zajmował się regionami Europy Północnej oraz Wschodniej, a także Rosji i Subsaharyjskiej Afryce. Paul Clark z Plantronics związany jest już od 1994 roku, a podczas swojej kariery zarządzał marketingiem w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw oraz wdrażał W Rosji i Wschodniej Europie program Plantronics Connect Partner.

O tym, że Paul Clark jest odpowiednim człowiekiem na stanowisko dyrektora zarządzającego wypowiedział się Ken Kannappan, prezes oraz CEO Plantronics. „Paul ma ogromną wiedzę o naszym biznesie, klientach i partnerach, a jego umiejętność współpracy na szczeblu globalnym predestynują go do wyniesienia naszej organizacji na wyższy poziom. Jest idealnym kontynuatorem osiągnięć Philipa i osobą, która zapewni marce przywództwo w Europie i Afryce.”

Źródło: Plantronics
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu po produkty Plantronics oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...